זעם: תושבי בית מאיר פונו שוב בעקבות זיהום אוויר

יומיים לאחר שאושר לתושבים שפונו בליל השריפה במושב 'בית מאיר' לשוב לבתיהם, מתברר כי היישוב לוקה בזיהום אוויר קיצוני, והמשרד לאיכות הסביבה הורה על פינוי 26 משפחות מהיישוב, התושבים שרק לפני ימים אחדים הותר להם לשוב הביתה זועמים על העובדה כי מדובר ברשלנות של המדינה שלא התריעה בזמן אודות הסכנה

השריפה
השריפה

ביישוב 'בית מאיר' שנפגע קשה במהלך גל השריפות שפקד את ישראל בשבוע שעבר זועמים.

רק לפני יומיים ניתנה לתושבים האפשרות לחזור הביתה לאחר שנאלצו להתפנות מבתיהם בליל חמישי שעבר כשהשריפה שאחזה במושב תפסה אותם באישון ליל כשהם בלתי מוכנים בעליל.

לפני יומיים פירסמו הגורמים המוסמכים מטעם המדינה הודעה, כי לאחר שנבדקו ונוטרלו כל הסכנות שנגרמו כתוצאה מהשריפה יכולים התושבים לשוב לבתיהם.

אלא שאתמול בלילה בעקבות פניה בהולה של המשרד לאיכות הסביבה להנהלת היישוב, קיבלו 26 תושבים הודעה כי עליהם לעזוב את ביתם במיידי, זאת בעקבות זיהום אוויר שהתגלה בעקבות מבני אזבסט שעלו באש ובעקבות מזג האוויר החורפי, האבק שמהווה סכנה בריאותית לנשימה, התפזר לכל עבר.

ארבעה בתים נפגעו בסה"כ במושב בית מאיר במהלך השריפה, מדובר ב-8 משפחות שפונו מבתיהם בליל השריפה, אך המפגע המרכזי והמשמעותי יותר, הם 20 מבנים של אזבסט שנשרפו גם הם וגרמו למפגע סביבתי אדיר.

יצויין, כי מזג האוויר הרוחות שפיזרו את האבק המסוכן לכל עבר העצימו את הסכנה עד כדי שלמעשה מדובר ביישוב שכולו מזוהם.

כאמור במשרד לאיכות הסביבה התריעו מפני זיהום אסבסט עד למרחק של 50 מ"ר מהאזבסט.

הזעם בקרב המשפחות הוא עצום בשל העובדה כי כבר יומיים, מאז אושר להם לשוב לבתיהם הם נמצאים בסביבה מזוהמת ללא כל התראה.

 

 

 

השארת תגובה