תעלומה: סדרת הצתות בישיבת 'אור לישרים'

מזה תקופה שאלמונים מעלים באש את הפח שבחצר הישיבה, אל השבוע עלו ההתנכלויות דרגה: תוך יממה, חדר האוכל ורכבו של ראש הישיבה עלו באש • בישיבה מפוחדים: "זה עלול להסתיים באסון" • הגר"נ קופשיץ הורה: להעביר כל שביב מידע למשטרה

תעלומה בישיבה: חדר האוכל של ישיבת 'אור לישרים' ברחוב אור שמח בעיר הוצת והועלה באש. בלילה שלאחר מכן הוצת רכבו של ראש הישיבה שחנה בסמוך, ואנשי הישיבה מוצאים עצמם אובדי עצות מול המעשים שהולכים ומחריפים עד כדי סיכון חיי התלמידים.

הצתת המטבח והרכוש הנם השיא במסכת התנכלויות קשה שעוברת הישיבה, הנמשכת מזה תקופה. באופן כמעט קבוע בלילות האחרונים מגיעים המפגעים בשעת לפנות בוקר, ומעלים באש את פח הזבל של הישיבה. ראשי הישיבה מוזעקים על ידי השכנים פעם אחר פעם באשמורת הבוקר, ומנסים בכוחות עצמם לבדוק מי אחראי לתבערה, אלא שהמעשים לא נעצרו בחצר הישיבה.

"רק בנס לא היו נפגעים בקרב התלמידים", אומר ל'כל הזמן' הרב מאיר יונגרייז, משגיח בישיבה. "חדר האוכל עלה באש בזמן שהבחורים ישנו, יש שם בלוני גז שיכלו בקלות להתלקח ולגרום לאסון כבד". לדברי יונגרייז, למרות הישנות המעשים, כל הניסיונות לעלות על עקבות המציתים עולים בתוהו. "הזמנו מצלמות שעדיין לא הגיעו, עשינו תורנויות, מינינו בחור שיסתובב, ועם כל זה אנחנו לא מצליחים למנוע את המקרים. הלילה (שלישי), הבחור ששמר עלה בשעה 4:30 לחדר להביא את המצלמה, ובדקות הקצרות האלה הציתו את הרכב של ראש הישיבה. כנראה שהם היו בהיכון במקום סטרילי, עקבו, וברגע הנכון הציתו את האש".

המקרה האחרון כבר לא הותיר את אנשי הישיבה שאננים, והם עירבו את המשטרה שפתחה בחקירה יסודית. ראש הישיבה הגיש תלונה, וכרעת נבדקים מספר כיווני חקירה. למרות שקשה להם להעלות על הדעת יריב פוטנציאלי שילך רחוק עד כדי הצתות סדרתיות, לאנשי הישיבה ישנם מספר חשודים אפשריים, וכל המידע נמסר לחוקרים.

ל'כל הזמן' נודע כי הגאון רבי נתן קופשיץ הורה לשתף פעולה באופן מלא עם המשטרה, ולהעביר לידיה כל מידע אפשרי על חשודים, בין אם מדובר באנשים מחוץ לקהילה ובין אם יתברר כי המציתים נמנים על הקהילה. "הדברים גובלים בפיקוח נפש", אומר גורם בסיסת הרב, "אין שום היתר לסכן את שלום התלמידים, בכל מחיר".

השארת תגובה