שגרירות ארה"ב: "הימנעו משימוש ברכבת הקלה"

השלכות המצב הביטחוני: שגרירות ארה"ב הוציאה הודעה לעובדיה כי ימנעו מלעשות שימוש ברכבת הקלה בירושלים עקב חשש ממהומות. ■ לאזרחים פורסמה הוראה "לנקוט בצעדי זהירות", ולהימנע משהות במקומות המועדים. ■ במקביל, שגרירות איטליה פרסמה הוראה דומה: "קוראים לתושבים לגלות תשומת לב מרבית".

הרכבת הקלה
הרכבת הקלה

מספר ימים לאחר הטבח המזעזע שהתרחש בשכונת הר נוף, בו נרצחו חמישה בני אדם. מוציאה שגרירות ארה"ב הודעה לפיה, עובדי השגרות ומבקריה נדרשים להימנע משימוש ברכבת הקלה בירושלים בתחנות בהם קיים חשש להתפרעויות מצד בני מיעוטים.

בהודעה פונה השגרירות גם לאזרחי ארה"ב המתגוררים בישראל, וזאת עקב רציחתם של החמישה בפיגוע בהר נוף שחלקם מחזיקים באזרחות אמריקאית. "אנו ממליצים לנקוט בצעדי זהירות על מנת כדי להפוך את עצמכם ל'יעד קשה יותר'", נכתב בהודעה שפרסמה השגרירות לאזרחים האמריקנים.

"בנוסף", מוסיפים גורמי הביטחון בשגרירות. "מומלץ להפוך את המסלול ל'יעד שלכם לבלתי צפוי', מבלי לתכנן את מועדי ההגעה והעזיבה מהיעד. כמו כן, כדאי לעדכן חבר או בן משפחה לכל מקום אליו אתם נוסעים ולדווח על כל פעילות חשודה לרשויות המקומיות".

יצויין, כי זו לא הפעם הראשונה בה שגרירות ארה"ב מוציאה הוראה לעובדיה שלא להשתמש בשירותי הרכבת הקלה. ההוראה הקודמת הייתה, כשהרכבת החלה לפעול וטרם הוסדרו בה נוהלי הבטיחות. ימים ספורים לאחר הפעלתה של הרכבת, הוציאה השגרירות הוראה גורפת לעובדיה, שלא להשתמש כלל ברכבת הקלה.

בהודעה שפורסמה תחת הכותרת 'הודעת חירום' נכתב: "הקונסוליה האמריקאית הכללית בירושלים מודיעה לאזרחי ארצות הברית כי מערכת הרכבת הקלה בירושלים החלה לפעול", בעקבות כך, "על עובדיו הרשמיים של הממשל האמריקני חל איסור להשתמש ברכבת".

במקביל, גם שגרירות איטליה הנפיקה הוראה דומה לאזרחיה השוהים בישראל: "ישנו כרגע סיכון גבוה לפעולות טרור אנו ממליצים על הגבלת התנועה ברחבי העיר ובאזור הגדה המערבית וקוראים לתושבים לגלות תשומת לב מרבית".

השארת תגובה