רחוק מהבית בלי פלאפון: יומיים של לימוד וסיום מסכת יבמות

בלי פלאפון, מנותקים מהעולם ורחוקים מהבית והעבודה, התכנסו מאות חסידי סאטמר, הנמנים על מסגרת 'תורתך שעשועי', ליומיים של לימוד תורה וסיום מסכת יבמות בבית המלון 'הילטון' בקונטיקט • צפו בתיעוד הנרחב מהאירוע

מאות מחסידי סאטמר בניו יורק הגיעו השבוע למלון 'הילטון' בקונטיקט ליומיים של לימוד התורה – סיום מסכת יבמות והתחלת מסכת כתובות, זאת במסגרת חבורת "תורתך שעשועי".

השבוע סיימו לומדי "תורתך שעשועי" את מסכת יבמות, מה שהוביל להחלטה לחגוג את הסיום ביומיים של לימוד תורה במלון 'הילטון' בקונטיקט. רחוק מהבית, העירוהעבודה.

הלומדים לא הורשו להגיע למלון עם מכשיר סלולרי, כך שהולומדים היו מנותקים והקדישו את כל היומיים ללימוד וחזרה של מסכת יבמות.

ביום השני , לקראת הערב, נערך מבחן על כל המסכתא מתחילתה ועד סופה, כאשר האדמו"ר מסאטמר שליט"א מגיע לעמוד מקרוב ולרוות נחת רוח מחסידיו ותלמידיו, בהם בעלי בתים העומלים למחייתם ואברכי כולל.

לאחר המבחן נערכה במקום סעודת סיום ברוב פאר והדר באולם שע"י המלון. המעמד שולב בשמחת שבע ברכות של בת הנגיד ר' יצחק שווארץ, הפטרון מאחורי המלגות החודשיות לנבחנים.

מנחה המעמד היה הרב שאול יחקאל רייכמאן מגדולי עסקני סאטמר. בנאומים: הרה"ג ר' מרדכי בערקאוויטש, ר"מ בישיבת נזר החיים לעקוואד ובן הרבני הנגיד ר' אברהם פנחס. הרה"ג ר' אברהם מרדכי מלאך, ר"מ בישיבת מאורות התורה. הרה"ג ר' מאיר צוויבל, רב ביהמ"ד קדושת יו"ט ומגיד שיעור בחבורה. במעמד קיבל הנגיד ר' יצחק שווארץ פך שמן מכסף טהור.

האדמו"ר שליט"א כובד לשאת את המשא המרכזי, ולאחריו נערך הסיום, אמירת ההדרן, ברכת המזון ושבע ברכות. לאחר מכן יצאו מאות המשתתפים בריקודים סוערים עד השעות המאוחרות של הלילה.

יצוין, כי בחצר החסידות נוהגות  שתי מסגרות לימוד יומי ובחינות חודשי. המסגרת הראשונה נקראת "תורתך שעשועי", במהלכה לומדים המשתתפים דף גפ"ת ליום ובסוף החודש הם נבחנים ומקבלים מלגות בהתאם לציון. המסגרת השנייה "יסודי התורה", ומשתתפי התוכנית לומדים עמוד גפ"ת ליום ונבחנים בסוף החודש.

במסגרות משתתפים, מלבד חסידי סאטמר, חסידים מחצרות אחרות ואף ליטאים.

צפו בתיעוד הנרחב מהאירוע:

השארת תגובה