ממחזרים: שוב העיר אלעד זוכה במקום הראשון

יש לנו זוכה: העיר אלעד זוכה זו השנה השניה ברציפות, בפעילות 'ממחזרים וזוכים' 2 של תאגיד המחזור אל"ה • ילדי אלעד יקבלו פעילות חג חווייתית בחנוכה – מתנה • במקום השני העיר ירושלים ואחריה בית"ר עילית

העיר אלעד עטורת פרסי היופי, זוכה זו הפעם השניה בפעילות 'ממחזרים וזוכים 2' של 'תאגיד המחזור אל"ה'. המבצע שהסתיים בימים אלו לאחר שלושה חודשי פעילות מסיביים, נערך בשת"פ עם העיריות החרדיות והביא לנתוני מיחזור חדשים, המלמדים על גידול ניכר בכמויות המיחזור באזורים החרדיים.

במסגרת פעילות 'ממחזרים וזוכים 2'  התבקשו ילדי הערים והשכונות החרדיות לזרוק למיחזוריות את בקבוקי הפלסטיק המשפחתיים הריקים, תוך ציון שמם ומספר הטלפון שלהם. בכל שבוע הגרילו הממחזרים אופניים יוקרתיות, ספרים רבים ואפילו נופש משפחתי. בנוסף זכתה העיר הממחזרת ביותר במענק לפעילות ייחודית לילדי העיר בחג החנוכה תשע"ז בגובה של 35 אלף ש"ח.

ראשי תאגיד אל"ה מסכמים בסיפוק את פעילות ממחזרים וזוכים 2. לאורך כל הדרך נהנו מנהלי התאגיד מסיוע הדוק של ראשי הרשויות החרדיות שנחשפו למהלך באסיפה מיוחדת שהתקיימה במשרדי התאגיד טרום המבצע. בדיון השתתפו אישים נבחרים, סגני ראשי ערים, מנהלי מחלקות, חברי מועצת עיר ופעילי איכות סביבה חרדיים, אשר דנו בנושא החשוב כי מיחזור אינו רק מושג ירוק אלא חובה תורנית בגדר 'בל תשחית'.  וכפי שהורה הגאון רבי יצחק זילברשטיין בשיחתו לראשי אל"ה כי מאחר ומייצרים מהמיחזור פריטים רבים, חובה למחזר בקבוקים ולא להשליכם לפח.

בתום הפעילות בדקו אנשי אל"ה את נתוני המיחזור ולאחר בדיקת כמויות האיסוף ש%d7%90%d7%9c%d7%94-%d7%90%d7%9c%d7%a2%d7%93-1ל הערים החרדיות שהשתתפו במהלך גילו, כי במהלך הרבעון השלישי של 2016, יולי, אוגוסט וספטמבר, הגבירה העיר אלעד את שיעור המיחזור של בקבוקי המשקה המשפחתיים ב39.3% לעומת אשתקד, מה שמזכה אותה במקום הראשון.

בתאגיד ציינו לשבח את פעילות העירייה בראשות ראש העיר הרב ישראל פרוש והגברת לאה דוידוב מנהלת המחלקת לאיכות הסביבה בעיר, שפעלו ללא לאות בנושא ומציינים כי העירייה ותושבי העיר הצליחו לשנות את דפוסי המיחזור של בקבוקי הפלסטיק המשפחתיים באמצעות המיחזורית  ובכך הביאו לזכייה רצופה זו השנה השניה.

נרשם גידול בערים חרדיות נוספות

במקום השני בנתוני הגידול במיחזור הגיעה העיר ירושלים עם גידול מרשים של 11.3% בכמות מיחזור הבקבוקים. למקום השלישי הגיעה העיר בית"ר עילית עם שמירה על כמות האיסוף כמו בתקופה המקבילה אשתקד.

ראש העיר אלעד, הרב ישראל פרוש אומר כי "הפעילות שביצענו לאורך כל השנה ובתקופה האחרונה בפרט, בניצוחה של הגב' דוידוב ומנהל האגף הר' איזק לוי, הוכיחה את עצמה בהטמעת המודעות לשמירה על הסביבה וחשיבות המיחזור, כשילדי העיר שיתפו פעולה לא רק במבצע הנוכחי אלא גם בלמידה לאורך כל השנה במוסדות החינוך. אני מברך את תושבי העיר על הזכייה, וגם על המתנה שנקבל בזכותה, פעילות התרבות לתושבים".

מר חיים זרביב מנכ"ל תאגיד המיחזור אל"ה אומר כי בעקבות מבצע 'ממחזרים וזוכים 2' נרשם גידול במיחזור בקבוקי המשקה המשפחתיים במיחזורית, בערים חרדיות נוספות, אך אלעד עלתה עליהן  בפער משמעותי של כ- 40% . "המבצע הצליח והסביבה ואיכות החיים ניצחו." הוסיף.

מנהלת השיווק של תאגיד המיחזור הגב' חגית חושן הגיבה לתוצאות באומרה: "שיתוף פעולה הדוק של ראשי הערים, אגפי איכות הסביבה והשפע יחד עם התושבים, הם הנוסחה המנצחת לגידול בשעורי המיחזור של בקבוקי המשקה המשפחתיים. שוב הוכחנו כי הסברה, חינוך וחוויות מיחזור (של פעילות נושאת פרסים לתושב ולעיר) יעילים ומאפשרים הישגי מיחזור משמעותיים. עכשיו צריך לשמר את ההישגים  ולהמשיך ולמחזר את ההצלחה גם בהמשך תשע"ז.

 

השארת תגובה