תוצאות החקירה: השריפה בנטף מבקבוקי תבערה

בכבאות והצלה אומרים הבוקר כי ממסקנות ראשונות העולות מחקירת השריפה בישוב נטף ביום שישי האחרון מוכיחות כי השריפה פרצה כתוצאה מבקבוק תבערה שנזרק לעבר הישוב מכיוון הכפר הפלסטיני קטאנה. החקירה בבית מאיר טרם הסתיימה

כבאים במקום השריפה ליד נווה שלום, לפנות בוקר (צילום: כבאות והצלה ירושלים)
כבאים במקום השריפה ליד נווה שלום, לפנות בוקר (צילום: כבאות והצלה ירושלים)

ברשות כבאות והצלה אומרים הבוקר (רביעי) כי מסקנות ראשונות העולות מחקירת השריפה ביום שישי האחרון בישוב נטף מוכיחות כי השריפה פרצה כתוצאה מבקבוקי תבערה שהושלכו לעבר היישוב.

"מהמסקנות הראשונות עולה, כי השריפה החלה בסמוך לגדר של הכפר קטאנה ככל הנראה כתוצאה מהשלכת בקבוק תבערה מאזור הכפר אל שטח מיוער ועשבוני.

כ"תוצאה ממשטר הרוחות העז והמתעתע, והתפשטות האש בערוץ הואדי, דבר הגורם לחיגת רוח, לשינויי כיוון ודילוגים של השריפה. התפשטה האש במהירות לכיוון הישובים מעלה החמישה, נטף, ומבוא חורון, כשעיקר חזית האש מתקדמת בעוצמה לכיוון הישוב נטף. לאחר זמן קצר הגיעה האש לפאתי הישוב נטף, תוך שהיא מדלגת במהירות בערוץ הוואדי, לוכדת את הישוב ממזרח וממערב, ובדרכה שורפת חורש טבעי ויער נטוע, וכן מבנה מסעדה בישוב נטף.

לוחמי האש נאבקו בעוצמה בשריפה, מנעו את הפגיעה בכלל בתי הישוב, חילצו את תושבי הישוב, ושמרו על ציר המילוט מהישוב פתוח תוך כדי שהם מרחיקים ממנו כל העת את להבות הענק.

בסיום פעולות החקירה, אותה חוקר צח"מ של כבאות והצלה מחוז ירושלים, בפיקודו של טפסר משנה משה אלעזרי,  יועבר דו"ח החקירה הסופי, לידי האגף המשפטי של כב"ה מחוז י-ם ולידי משטרת ישראל.

במקביל אומרים בכבאות והצלה, כי חקירת השריפה בבית מאיר ע"י חוקרי כבאות והצלה מחוז י-ם נמשכת, וכי עדיין אין מסקנות לגביה.

 

השארת תגובה