לא רק בסמינרים: בכנסת חידדו את קוד הלבוש

במשכן הכנסת ריעננו לאחרונה את קוד הלבוש של הבאים למשכן ואסרו על הגעה למשכן בשמלות ובחצאיות קצרות. גורם במשכן הכנסת, "לא נתקלנו במקרים חריגים למעט אחד, בו הערנו למבקרת שנתבקשה להחליף בגד"

משכן הכנסת מואר בכחול, צילום: דוברות הכנסת – נועם ריבקין-פנטון
משכן הכנסת מואר בכחול, צילום: דוברות הכנסת – נועם ריבקין-פנטון

נא להתלבש בהתאם: במשכן הכנסת רעננו לאחרונה את קוד הלבוש של הבאים למשכן ואסרו על הגעה למשכן עם שמלות וחצאיות שמגיעות מעל הברך. הכלל החדש תקף על כח באי הכנסת, ח"כים, עובדים, בעלי אישורים קבועים, ספקים ותלמידים שבאים לסיור מאורגן.

במכתב ששלח אלברט סחרוביץ', מנכ"ל הכנסת, ויועד ל"כל באי הבית", נמסר על רענון קוד הלבוש. "לפי קוד הלבוש, יש להגיע לכנסת בלבוש הולם, אין להופיע בלבוש שאינו מכבד את המשכן הכנסת ובכלל זה גופיות, חולצות בטן, מכנסים קצרים, חצאיות ושמלות קצרות, כפכפים וכיו"ב. כמו כן, אין להגיע בלבוש בעל כיתוב פוליטי", נכתב.

גורמים במשכן הכנסת אמרו לעיתון הכלכלי 'דה מרקר' כי ריענון הקוד נועד לחדד אי בהירויות שנוצרו בעבר "והכול תוך הפגנת רגישות רבה, שמירה על מכובדות בלבוש מחד, אך ניסיון למנוע ככל האפשר בפגיעה ברגשות מבקרים ואורחים".

לדבריהם, "ככלל, אין שינוי מהותי לעומת מה שהיה נהוג קודם, אך לעניין חצאיות קצרות, בשבועות הספורים מאז הופעל הקוד לא נתקלנו במקרים חריגים למעט אחד, בו הערנו למבקרת שנתבקשה להחליף בגד, מקרה, אגב, בו האישה קיבלה בהבנה את ההערה".

עוד סיפרו הגורמים כי  "אנשי המשמר שבכניסה למשכן הכנסת הונחו לשים לב לחריגות בקוד הלבוש אך קבענו שרק אישה תעיר לאישה וגבר לגבר. כמו כן, בכל חטיבה מונה אדם שתפקידו לוודא קוד הלבוש בקרב העובדים ובעלי אישורים קבועים יונחו ע"י מחלקת ביקורים והיתרים. גם סדרנים בתוך המשכן, תודרכו בהתאם".

השארת תגובה