הסכם גג בבית שמש: 8.400 יחי"ד לחרדים

הממשלה חתמה עם עיריית בית שמש על הסכם גג לבנייה מואצת של 14 אלף יחידות דיור בעיר בשנים הקרובות, 60% מהן לחרדים • מדובר בשתי שכונות מגורים חדשות רמה ד' לציבור החרדי ורמה ה' לציבור הכללי

בית שמש
בית שמש

הממשלה חתמה עם עיריית בית שמש על הסכם גג לבנייה מואצת של 14 אלף יחידות דיור בעיר בשנים הקרובות, 60% מהן לחרדים, כך מדווח הבוקר (רביעי) העיתונאי נמרוד בוסו בעיתון הכלכלי 'דה מרקר'.

לפי הדיווח, החתימה הרשמית על ההסכם תתבצע בועד כמה שבועות, אך משיקולי לוחות זמנים של הבכירים המתכוננים להשתתף חתמו עליו כבר בפועל הצדדים המעורבים, האוצר, הבינוי והשיכון, רשות מקרקעי ישראל ועיריית בית שמש.

בהסכם נקבע כי בשנים הקרובות ייבנו בעיר שתי שכונות ענק חדשות, רמת בית שמש ד' לציבור החרדי ורמת בית שמש ה' לציבור שתיועד לציבור הדתי לאומי והחילוני. השכונות ייחולקו למתחמים שישווקו בנפרד וייבנו בהדרגה.

בגיבוש ההסכם היו מעורבים שר השיכון, יו"ר ועדת הפנים, חבר הכנסת דוד אמסלם, שלו קשרים בקרב הציבור החילוני בעיר. את העירייה ייצג יו"ר ועדת תכנון ובנייה בעיר, משה מונטג, שעבד בתיאום עם ראש העיר משה אבוטבול.

 

בשכונה המיועדת לציבור החרדי צפויות להיבנות 7,000 יחידות דיור, וברמה ה', המיועדת לציבור הכללי, צפויות להיבנות 5,000 אלך יחידות דיור. עוד כאלפיים יח"ד נוספות ייבנו בהתאם לתוכניות קטנות יותר. בהסכם נקבע, כי 60% מהדירות שייבנו יישרתו את הציבור החרדי.

אומנם לא קיימים דרכים למנוע מחילוני לקנות דירה בשכונה חרדית ולהיפך, אך השכונות תתוכנן בצורה כזו שהצביון הדתי/חילוני יהיה ברור מלכתחילה. כך למשל, ברמה ד' תיאסר הנסיעה בשבת וייבנו בה בניינים בגבובה עד 6 קומות עם מרפסות סוכה. לעומת זה ברמה ה' ייבנו בניינים בגובה של כ-10 קומות, הנסיעה בשכונה בשבתות וחגים לא תיאסר ובמרכז השכונה יקום קאנטרי קלאב.

מתוך כלל הדירות המתוכננות להיבנות, עוד השנה תשווק קרקע לבניית 3,800 יחידות ליזמים, כשחלקה כבר פורסמה במכרזים של 'מחיר למשתכן'.

השארת תגובה