"להעניק קצבת סיוע לחולי הכליות עד שנה מההשתלה"

עד לפני תקופה חולי הכליות קיבלו קצבת סיוע עד לאחר שנה מהשתלה, אך זה שונה לחצי שנה בלבד, בעקבות כך פנה ח"כ מיכאל מלכאלי למנכ"ל הביטוח הלאומי: "חובה לתקן את העוול- גם לאחר חצי שנה המושתלים זקוקים לתרופות ומבקרים בבתי החולים באופן תדיר"

ח"כ מיכאל מלכיאלי
ח"כ מיכאל מלכיאלי

חבר וועדת הרווחה והבריאות בכנסת ח"כ מיכאל מלכיאלי פנה במכתב אל מנכ"ל הביטוח לאומי פרופ' שלמה מור יוסף, בדרישה לשנות את נוהלי הביטוח לאומי כפי שהיה בעבר, ולהעניק סיוע לחולי הדיאליזה שעברו השתלה למשך שנה מאז ההשתלה. הפנייה נעשתה בעקבות מספר פניות אל ח"כ ר' מיכאל מלכיאלי, בהם סיפרו האנשים כי בתקופה האחרונה שונו משום מה הכללים וכיום, חולי דיאליזה שעברו השתלת כליה, לאחר חצי שנה כבר לא דואגים להם. למרות שהם עדיין צורכים תרופות לרוב ומבקרים בבתי חולים באופן קבוע!! – הם אינם זכאים לשום קצבה מהביטוח לאומי.

במכתבו כותב מלכיאלי: "אין את המקום והצורך לתאר כמה 'חיי שגרה' שאחרי ההשתלות כליה – הם קשים וסבוכים. העוול הנהוג כיום ובפרט בילד החולה דיאליזה שעבר השתלת כליה שאין לו זכויות, מקשה שבעתיים את ההתמודדות".

לאור כך, אבקש שתפעל להחזיר את המצב לקדמותו שילדים אלו והוריהם יקבלו כבעבר את הסיוע למשך שנה מההשתלה. כולנו תקווה שתיתן את מלוא העזרה הנדרשת לחולים הללו וחלילה שלא ייפגעו חייהם בגלל בירוקרטיה כזו או אחרת מעבר למה שהם סובלים כבר הרבה, מסיים מלכיאלי את מכתבו.

השארת תגובה