בפ"ת חוששים ● רה"ע: יוצבו מאבטחים בגנים

על רקע המצב הביטחוני ברחבי הארץ החליט ראש עיריית פתח תקווה להעמיד מאבטחים בגני הילדים בעיר ■ יצוין, כי במהלך החודשים האחרונים יודו אבנים על תושבים שחלפו באיזורי הבנייה בשעות הלילה ■ עיריית פ"ת: "רק ביומיים האחרונים נעצרו כ-30 שבחי"ם"

מעצרים. אילוסטרציה
מעצרים. אילוסטרציה

לאור ההחמרה במצב הביטחוני, כינס אמש ראש עיריית פתח תקווה איציק ברוורמן, ישיבה מיוחדת עם גורמי ביטחון שונים. כאשר בסיום הישיבה ועל פי המלצת הגורמים ובתוכם קצין הביטחון במשרד החינוך, הנחה ראש העיר לתגבר ולהוסיף ניידות ואנשי אבטחה נוספים שיפטרלו ויאבטחו את גני הילדים ומוסדות חינוך ברחבי העיר.

הוראה זו באה על רקע תלונות בלתי פוסקות של תושבים, שספגו אבנים בעת שחלפו עם רכבם במקומות בהם מעסיקים ערבים באתרי בנייה בעיר, כשבמקביל רק ביומיים האחרונים בוצעו פשיטות של כוחות הביטחון ונעצרו כ-30 שוהים בלתי חוקיים. בעקבות המצב הורים רבים חששו לשלוח את ילדיהם למקומות הלימוד, כשבסמיכות להם שוהים לא מעט ערבים.

במהלך ישיבת הגורמים, הוחלט כי העיר תחולק לארבעה אזורים, בהם יסיירו 8 ניידות מיוחדות ופקחים עירוניים, החל מהשעה 07:00 בבוקר. כאשר יינתן דגש לאזור מתחמי גני הילדים הסמוכים למרכזי בניה, שבהם יוצבו מאבטחים שלרשותם יעמדו כל אמצעי ההגנה הנדרשים.

כמו כן, הורה ראש העיר להוציא צו הפסקת עבודה מיידי לכל מבנה בבניה שממנו יושלכו אבנים לעבר עוברים ושבים, כפי שאירע בחודשים האחרונים במספר מקומות בעיר. פעולות אלו נעשות לאחר פגישת ראש העיר איציק ברוורמן עם מפקד משטרת פתח תקווה סנ"צ טל פיקרביץ ממנו ביקש ברוורמן לתגבר נוכחות באזורים הסמוכים למרכזי בניה בעיר.

השארת תגובה