בכספים דנו בשריפה; מלכיאלי: "לדאוג לבתי הכנסת"

ועדת הכספים התכנסה לדיון על הפיצויים לנפגעי גל השריפות. מנכ"ל האוצר הבהיר כי השב"כ יעביר את הרשימה היכן מדובר בהצתות חבלניות. ח"כ מלכיאלי העלה דרישה לדאוג לשיקום לבתי הכנסת שניזוקו. צפו

וועדת הכספים התכנסה לדיון חירום בעקבות גל השריפות: חברי הכנסת העלו את דברי הציבור ואמרו כי חובה לתקצב מיד את התושבים שנותרו חסרי כל.

מנכ"ל האוצר, שי באב"ד אמר בדיון: "אנחנו ממתינים להצהרה סופית וחד-משמעית מהשב"כ ומהמשטרה היכן השריפות הן על רקע לאומני והיכן לא. עד כה קיבלנו מהם אינדיקציות שמרבית השריפות הן אכן על רקע לאומני. הצהרה משמעותה האם יבוא פיצוי מקרן מס רכוש. המטרה שלנו שעד סוף השבוע נקבל את כל השמאויות לגבי הנכסים שנפגעו ולאחר שתהיה הצהרה סופית מי נפגע על רקע לאומני נתחיל את תהליך הפיצוי מקרן מס רכוש. אם לא חברות הביטוח מפצות".

באב"ד הוסיף, כי "לגבי האזרחים שנפגעו, על כל נכס שנפגע קבענו תשלום מיידי של 2,500 ₪ לכל נפש לצרכים הבסיסיים ודאגנו למענה של קורת גג לכל מי שביתו נפגע מיידית עד להמשך התהליכים".

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) אמר: "ועדת הכספים תיכנס לעובי הקורה מייד לאחר שהצהרות סופיות יתפרסמו ונוודא שאף אחד לא יישאר ברחוב, במקרים בהם יוחלט שהצתה לא היתה על רקע לאומני. המדינה לא יכולה להישאר בצד באירוע כזה גדול, גם לגבי מקומות בהם השריפה לא על רקע לאומני".

ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) הוסיף בדיון: "עד עכשיו לא הגיע פתרון לפיצוי ראשוני לבתי כנסת שנשרפו כליל ולקהילות השונות אין יכולת לשקם אותם." גפני הודה למלכיאלי שהעלה את הנושא לסדר היום וביקש שיביא בפני הועדה את מספר בתי הכנסת שנוזקו כי שיוכלו לעמוד את התקציב ויפעל יחד עם שר הדתות כדי לסייע עבורם.

השארת תגובה