ההזדמנות המפוספסת: אלפי דירות מוזלות מחכות להרשמה

מכרזי ענק הולכים ונסגרים בבית שמש, ובתוכם הזדמנות לרכישת דירה בהטבות של מאות אלפי שקלים ובעדיפות לתושבי העיר, אך מחסום הבירוקרטיה ומחסור במידע מונעים רבים להצטרף. "יש בעיה שההתנהלות וההרשמה למכרזים לא נגישה לציבור החרדי"

רמת בית שמש (צילום: ויקיפדיה)
רמת בית שמש (צילום: ויקיפדיה)

"בית שמש עומדת בפני תנופה גדולה, אלפי דירות יוצאות לשיווק, ואני מרגיש שחלק גדול מהציבור החרדי לא מודע לאפשרויות", כך אומר ל'כל הזמן' חבר מועצת העיר שמעון גולדברג. כשהוא מדבר על חוסר מודעות, מתכוון גולדברג בעיקר לאלפי הדירות שצפויות להימכר בשיטת 'מחיר למשתכן', דבר המצריך הרשמה והשתתפות בהגרלה, תהליכים שחלק מהציבור אינו מודע אליהם או לא מצליח להשתלב בהם.

כחלק מהסכמי פיתוח ענקיים שנחתמו בין משרד השיכון לבית שמש, "חולקה" העיר לשכונות המיועדות לתושבים חילוניים ולשכונות שישווקו לציבור החרדי. חלק גדול מהדירות המשווקות נמכרות ב'מחיר למשתכן', כשרק בחודשיים הקרובים צפויים להיסגר מכרזים על כ- 2600 יחידות דיור ולצאת להגרלה בשיטה זו. מלבד זאת, לתושבי בית שמש ישנה עדיפות משמעותית, באשר כ- 40% מהדירות המשווקות מוקצות לתושביה (20% מהמכרזים עצמם ו- 20% נוספים במסגרת תוספות שיינתנו ע"פ חוק שבס).

גולדברג יצא במכתב פתוח לתושבי העיר, בו הוא מנסה לפשט בפניהם את התהליך, וקורא להם "לעשות מאמץ קטן ולהירשם לתכנית, כאשר הדבר אינו כרוך אלא במאמץ קטן ממש – פשוט להירשם". הוא מוסיף כי "בכדי לשבר את האוזן – היום יש בבית שמש 627 דירות שקבלנים זכו בהם ואמורות לצאת להגרלות ממש בקרוב, כאשר מחיר דירה בת 90 מ"ר תסתכם בכ- 810.000 ₪, כך שניתן להרוויח מאות אלפי שקלים. במקביל, יצאו כעת לשיווק עוד כ- 1500 דירות לציבור החרדי, כאשר כפי הצפוי יהיו עוד יותר זולות מהקודמות מכיוון שחלק מהדירות יימכרו בשוק החופשי, דבר שיאפשר ליזמים להוריד את המחיר".

"יש בעיה שההתנהלות וההרשמה למכרזים לא נגישה לציבור החרדי", מנתח גולדברג את המצב ל'כל הזמן'. "רוב הפרסומים והמשאבים המושקעים בהסברה נמצאים במדיה הכללית וברשת, כך גם כל הטפסים שצריך למלא ולשלוח נעשים דרך מיילים ואינטרנט, דבר המקשה על אנשים חרדים המבקשים להתמודד על דירה ב'מחיר למשתכן'". במקביל לפעילות בעיר, מנסה הנציג הנמרץ לפעול מאחורי הקלעים מול משרד השיכון, להנגשת המכרזים לציבור החרדי, ולהפוך אותם לזמינים ומותאמים גם לאנשים שמתנזרים מפעילות ברשת.

תגובה אחת
  1. מדוע לא פירסמתם איך נרשמים אני מאוד מוענינת להירשם אשמח לתגובה

השארת תגובה