המאבק: מאחרי הקלעים של מצוקת המים ברמב"ש

הניסיון לפתור את בעיית זרם המים החלש ברמת בית שמש נקלע למאבק איתנים בין סגן ראש העיר למשרד השיכון. כיפופי ידיים, מכתב זועם והבנה שקטה – כל הפרטים

צנרת מים
צנרת מים

תושבי רמת בית שמש ג' סובלים מאז כניסתם לדירותיהם מבעיה מעיקה: זרם המים בברזים חלש ביותר, והבעיה מתעצמת בזמני עומס כמו ערבי שבתות וחגים, אז כמעט בלתי ניתן להתקלח באופן שפוי. הניסיונות לפתור את הבעיה נקלעו שלא בטובתם למאבק איתנים החורג מגבולות הגזרה ונכרכו במאבקים עיקשים, עד ההתעשתות המהירה של כלל הגורמים.

תחת הכותרת "עיכוב בקבלת היתר חפירה לביצוע עבודות תשתית ברמה ג'", כותב מנכ"ל 'מי שמש' מכתב חריף לסגן ראש העיר שמואל גרינברג ובו הוא קובל על עיכוב בחתימתו על המסמכים הנדרשים: "כידוע, קיימת מצוקה חריפה באספקת המים בשכונת רמת בית שמש ג', ובמיוחד בעתות לחץ כגון ימי שישי, מוצאי שבתות וכו'. תאגיד המים אשר קשוב למצוקת התושבים, עשה ועושה מאמצים רבים על מנת שמשרד השיכון יבצע קו אספקה חדש ונוסף לשכונה בכביש 2 (כיכר 2-3), דבר אשר לא ספק יתפור את הבעיה האמורה".

וכאן, פונה המנכ"ל פלד דיכטר לגרינברג ומוסיף כי "לצערי, הנך מעכב את חתימתך על אישור ביצוע החפירה זה למעלה משלשה שבועות! דבר אשר גורם סבל רב לתושבי השכונה".

מבט שטחי מהצד עלול להעלות תמונה של נציג ציבור שלא טורח לפעול לרווחת תושבי עירו, אך ממבט מעמיק מסתבר שסירוב החתימה של גרינברג הוא חלק ממאבק ארוך שהוא מוביל לטובת אנשי השכונה. בתקופה האחרונה, מנהל סגן ראש העיר "קרב מאסף" מול משרד השיכון, שבשיאו הכריז כי עד שהבעיות העיקריות שהוא מעלה לא יטופלו, הוא לא יחתום על כל בקשה שמגיעה מהמשרד ושנמצא תחת אחריותו, בעיקר בוועדת תחבורה.

"משרד השיכון לא דואגים לסיים את העבודות ברמה ב' וג', משרד השיכון אמור לבנות את העיר החדשה, אבל הוא גם אמור לסיים פרויקטים בשכונות הקיימות", אומר גרינברג ל'השבוע בבית שמש', ומביא דוגמאות בולטות כמו כבישים שלא הושלמו, עיקולים חדשים ומסוכנים שסוכם על שינויים, פסי האטה בקרבת בתי ספר, והכניסה החדשה לרמת בית שמש ג' שסיום העבודות בה עדיין מתמהמה. "להם אולי יש זמן או דברים חשובים אחרים, אצלי בסדר הקדימויות נמצאים חיי אדם. הודעתי שלא אחתום על כל דבר שיגיע ממשרד השיכון, עד שהדברים ימולאו".

כחלק מהדחייה העקבית של בקשות משרד השיכון, נדחתה גם הבקשה לביצוע עבודות בכביש 2, שתכליתן הנחת קו מים שיפתור את מצוקת תושבי הרמה. כשגרינברג קיבל את המכתב מהתאגיד המים ומשהבין כי במקרה זה הוא אינו עומד מול אינטרסים של המשרד אלא של התושבים, הוא מיהר לחתום על האישורים הנדרשים. אז אולי תושבי בית שמש לא יזכו בתקופה הקרובה ליהנות מתיקון כל ליקויי התשתיות בעיר, אבל הי, אם אין לכם כבישים – תשתו מים.

תגובה אחת
  1. כתושב רמב"ש ג': חבל שגרינברג חתם, היה אוחז אותם בגרון גם בענין זה, היינו סובלים עוד קצת בימי שישי, אבל התלונות גם על המים וגם על שאר הדברים היו מציפים את משרד השיכון, והם היו מזדרזים לתקן את הליקויים. עכשיו הם לומדים שאם הם רוצים שגרינברג יחתום, הם יסיתו את התושבים נגדו, וכל ליקוי הם יתלו בו ויאלצו אותו לחתום.

השארת תגובה