מי שבר את מתקן העלונים בבית הכנסת הבני ברקי?

מתפללי בית הכנסת "אליהו הנביא" בבני ברק, הופתעו לגלות כשהגיעו לתפילת השבת, כי מתקן העלונים נשבר ונותק ממקומו. מציב המתקן ל'כל הזמן': "עשיתי זאת לזכר אבי שהיה מגבאי בית הכנסת, התחושות קשות"

המתקן בבית הכנסת
המתקן בבית הכנסת

בבית הכנסת "אליהו הנביא" בעיר בני ברק, קיים מזה כ-5 שנים תיבה ובה מונחים מדי שבת עלוני סופ"ש אלא שהשבוע מתפללי בית הכנסת מצאו את המתקן שבור.

מתפללי בית הכנסת שהגיעו לתפילת ליל שבת הופתעו לגלות בבואם בערב שבת האחרונה כי המתקן הוותיק נשבר. מוטי פוקס ממתפללי בית הכנסת, שהציב את המתקן המיוחד, מספר ל'כל הזמן': "בית הכנסת קיים מזה כשבעים שנה, אבי ז"ל, היה ממקימי בית הכנסת וזכה להיות מהגבאים הראשונים של המקום. הוא איש חסד שמעולם לא חיפש טובות הנאה, רק לעשות עוד חסד למען הכלל, בשארית ימיו הנהיג לעצמו לחלק את עלוני השבת לעשרות המתפללים, זה היה חשוב לו", מספר מוטי

פוקס ממשיך: "לאחר פטירתו ראיתי לנכון להמשיך את המסורת שלו והצבתי בבית הכנסת מין תיבה ובה הייתי ממלא מדי שבוע עלונים לציבור. בשבת האחרונה הגיעו אלמונים ושברו את המתקן אותו קניתי להנצחתו, ישנם גורמים שהפריע להם חלוקת העלונים, קיבלתי בשבועות האחרונים דרישה מצידם להפסיק עם זה, אמרו לי כי זה אסור ואני מחטיא את הרבים. השבוע הם החליטו לקחת את זה צעד אחד קדימה ושברו את המתקן לרסיסים".

פנית למשטרה?

"לא, בשונה מהם אני חושש מחילול השם, אני לא מעוניין לפתח פה ריב שאנשים יתחילו לדבר ולך תדע איפה זה ייגמר. אנחנו יודעים מי הם אנשים ומנסים בשלב זה לתפור את העניין בדרכי נועם. התחושות מאד קשות". מסיים פוקס בכאב

 

השארת תגובה