אחרי הפסקה בסופ"ש: טייסי אל על שבים לשבות

אחרי הפוגה בסוף השבוע, נמשכים עיצומי הטייסים באל על, שתי טיסות חזור בוטלו הבוקר • ועד הטייסים: "החברה פותחת ללא כל סיבה, שבוע נוסף של טיסות עם עיכובים ושיבושים מיותרים תוך כדי פגיעה נוספת ללא צורך במאות נוסעים". אל על: "הודעת הטייסים שקרית"

מטוס אל על  צילום: ויקיפדיה
מטוס אל על צילום: ויקיפדיה

טייסי חברת אל על שבים לשבות: אחרי עשרות טיסות שהתבטלו בשבוע האחרון, ביום חמישי האחרון בצל גל השריפות שפקד את המדינה, נרשמה הפסקה קצרה בעיצומים ואחרי ימים ארוכים במהלך סוף השבוע לראשונה כל הטיסות התנהלו כסדרן.

אמש (מוצ"ש) והבוקר הטייסים חזרו לעיצומים ושיבשו את הטיסות. טיסת 016 שהייתה אמורה לצאת מבוסטון לתל אביב, בוטלה, כמו כן טיסה מס' 320 מפריז בוטלה אף היא. שני טיסות לניו יורק הבוקר, יצאו במטוסים חכורים של חברות שונות.

בתוך כך, ביום חמישי האחרון התקיים דיון סוער בוועדת הכלכלה של הכנסת, בסיומו אמר יו"ר הוועדה, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני), כי הוא יצטרף לדיונים שנערכים אצל יו"ר ההסתדרות במטרה לחשוף מי מהצדדים דובר אמת.

נציגי חברת אל על שהשתתפו בדיון ועדת הכלכלה פירטו בזעם את התשובות אותם קיבלו בחברה מקברניטים שסירבו לאייש טיסות. לכל טיסה נעשית פנייה לקבוצה בסדר גודל של 20 טייסים, האחד דיווח ששתה אלכוהול, השני והבאים אחריו לא ענו לטלפונים, עוד אחד פתח מחלה, וטייס נוסף ענה וסירב, כך לדברי נציגי החברה.

מחברת אל-על נמסר בתגובה: "אנו מתנצלים בפני הנוסעים ופועלים על מנת להשיב את עבודת החברה לסדרה. עיצומי הטייסים פוגעים בפעילות התקינה בחברה. צר לנו על הפגיעה בנוסעים אך אין בידינו כל ברירה אלא להחזיר את הסדר על כנו ואת החברה לפעילות סדירה. מתנצלים מעומק לבנו".

מוועד טייסי אל על נמסר בתגובה לדברים: "הנהלת אל-על, בהוראת מנכ"ל החברה, פותחים שבוע נוסף עם שיבושי טיסות מיותרים ופגיעה נוספת ללא צורך במאות נוסעים, בשעה שקיימים טייסים זמינים המוכנים לבצע את כל הטיסות – ולהתנדב לבצע את הטיסות הנוספות מעבר ללוח הטיסות שנקבע להם. בסוף השבוע הגיעה הנהלת החברה לאבסורד כשפגעה במספר טיסות. בין היתר ביטלה את הטיסה לפרנקפורט ללא סיבה, כאשר היו מוצבים עליה טייסים שיכלו להפעילה, והעבירה את טיסת הדגל לניו-יורק (001) למטוס חכור, למרות שגם עליה היה מוצב טייס שביקש להפעילה – ונדחה. אנו נמשיך להושיט יד למען הנוסעים ועתיד החברה, גם בפגישה שיזם יו"ר ההסתדרות מחר בבוקר, בתקווה שההבנות שהושגו ביום שלישי יחד עם המנכ"ל יגובשו להסכם".

בהנהלת חברת אל על התייחסו לתגובת ועד הטייסים וציינו כי "הודעת הטייסים שקרית. הם מוכנים לטוס רק בכיוון אחד".

השארת תגובה