ארדן: "אין הבדל בין דקירות ודריסות להצתות"

השר לביטחון פנים הגיע הערב לנווה צוף-חלמיש והצהיר כי "נסיק מסקנות מגל השריפות". ארדן שיבח את הכבאים והתושבים שנלחמו בלהבות הענק ואמר כי "מזעזע לחשוב על אותם חיות אדם שרצו לשרוף יישוב על יושביו; נמשיך להיות כאן לעולם בעזרת ה"

אינתיפאדת ההצתות: השר לביטחון פנים גלעד ארדן הגיע הערב (מוצאי שבת) לישוב נווה צוף-חלמיש כדי לעמוד על גודל הנזק בישוב.

ארדן הצהיר, כי "ברור שצריך לפעול הכי מהר לסייע לאנשים שאיבדו את בתיהם. דיברתי עם שר האוצר. נקודה שנייה איך מונעים להבא. מבינים שעידן חדש של טרור שמנצל הזדמנויות".

השר לביטחון פנים הוסיף כי גל השריפות יוביל להסקת מסקנות, "ברור כי מבחינת יכולות חילוץ והצלה שצריך סדר גודל אחר לגמרי. נסיק מסקנות גם לגבי הנוכחות שלנו כאן שצריכה להתרחב,חוץ מנוכחות הרתעה וענישה היכולות למענים כאן צריכות לגדול. מטוסים לא פועלים בלילה ובסוף מי שפועל זה לוחמי האש ונראה איך משדרגים את היכולות".

ארדן הוסיף כי "קשה לתאר את ממדי ההרס והחורבן. קשה לנשום כאן. מזעזע לחשוב על אותם חיות אדם שרצו לשרוף יישוב על יושביו. איזו שנאה לעם היהודי ומדינת ישראל זה טרור הצתות שמבוסס על שנאה והסתה ואין הבדל בין דקירות ודריסות לטרור הזה
התושבים כאן מופלאים נחזק את אחיזתנו והם לא ינצחונו בשום דרך מזדהה עם הכאב. מצב קשה. אבדן בתים וזכרונות. נמשיך להיות כאן לעולם בעזרת ה".

 

השארת תגובה