ארדן מנע מהרשות הפלסטנית למחות על חוק המואזין

השר לביטחון פנים גלעד ארדן חתם על צו האוסר על קיום אירוע הזדהות של הרש״פ עם המואזינים בירושלים שתוכנן להיום בערב • ארדן: "לא אאפשר שום פגיעה בריבונות של מדינת ישראל ומתן דריסת רגל לרש״פ בשטחי המדינה"

גלעד ארדן ושוטרי מגב
גלעד ארדן ושוטרי מגב

השר לביטחון הפנים, ח״כ גלעד ארדן, חתם אמש (שישי) מתוקף סמכותו, על צו המורה על איסור לקיום אירוע של הרשות הפלסטינית במזרח ירושלים שתוכנן במחאה על חוק המואזין.

החלטת השר ארדן, היא בעקבות מידע מודיעיני שהובא לידיעתו ובו נמצא כי יש כוונה לקיים אירוע מחאה לחוק המואזין במועדון ״אלקודס״ בשכונת ואדי ג׳וז במזרח ירושלים, בחסות, ומטעם הרשות הפלס'. על פי המידע שהתקבל, שני ארגונים ובהם פעילים מטעם הרשות הפלס׳ ביקשו לקיים אירוע מחאה תחת הכותרת "לא ניתן להשתיק את התפילה במסגדים".

הוצאת הצו, היא מתוקף סמכותו של השר לביטחון הפנים, והינה צו המורה על איסור לקיום אירוע במזרח ירושלים, או בכל מקום אחר במדינת ישראל, בחסות ובמימון הרשות הפלסטינאית. וזאת מבלי שניתן לכך היתר בכתב כנדרש בסעיף 3(א) לחוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה ( הגבלת פעילות ), התשנ״ה- 1994.

בעקבות הוצאת הצו והנחיית השר ארדן, פעלה משטרת ירושלים למניעת האירוע. כוחות המשטרה פשטו היום על המועדון ומנעו את קיום האירוע.

השר ארדן : "לא אאפשר שום פגיעה בריבונות של מדינת ישראל ומתן דריסת רגל לרש״פ בשטחי המדינה. במהלך השנה האחרונה ניסתה הרשות הפלס, בכמה הזדמנויות, לקיים אירועי הסתה במזרח ירושלים ובמטרה ברורה להניח דריסת רגל בשטחים הריבוניים של מדינת ישראל. גורמי האכיפה יפעלו באפס סובלנות וביד נחושה מול כל ניסיון כזה גם בעתיד".

השארת תגובה