בצלאל מונה לחבר מועצה; מלכיאלי נפרד

מליאת מועצת העיר אישרה הערב את מינויו של אברהם בצלאל לכהן כחבר מועצה מטעם ש"ס בעיריית ירושלשים. במקביל, חבר המועצה נפרדו ממלכיאלי. ח"מ יוסי דייטש: "תושבי ש"ס הרוויחו תושבי ירושלים הפסידו"

אברהם בצלאל וניר ברקת
אברהם בצלאל וניר ברקת

סוף לסאגה: בפה אחד אושר הערב (חמישי) המינוי של אברהם בצלאל לחבר מועצת העיר ירושלים. בצלאל ישמש כראש וועדת ההנחות בארנונה, וימלא את מקומו של חבר המועצה היוצא נחמיאל סבן בכל הוודעות ששימש.

במקביל למינוי, חברי המועצה נפרדו ממיכאל מלכיאלי שמונה לחבר כנסת. ראש העיר ניר ברקת בירך את מלכיאלי: "לא סתם ביקשו ממך להצטרף לכנסת, היה קונסנזוס סביבך". ברקת הוסיף, כי "זה התבטא ממך גם ביום בו הושבעת לכנסת, כשהגעת לועדת תכנון ובניה, אתה לא רק מסתכל על עצמך אלא על כלל תושבי העיר".

ראש העיר הוסיף לפרגן ןלשבח: " אתה יוצא מכאן עם המון חברים, בשמי ובשם תושבי העיר מאחל לך בהצלחה".

חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי אמר: "האמת שאני מסכם כאן שלוש שנים במועצה, כשבאתי לכאן היה קשה לחשוב שזו הפעם האחרונה במועצת העיר. המועצה ואתה ראש העיר תרמתם לי הרבה, קניתי כאן המון". הח"כ הטרי של ש"ס הוסיף ופירגן לברקת, "הייתי מוקסם מניהול שלך ראש העיר ואני רוצה להודות לך על החברות שהיתה בנינו,  ואני רוצה להודות לכם חברי המועצה".

"תדעו", סיים מלכיאלי, "אני תמיד לראשות העיר ולתושבי ירושלים".

סגן ראש העיר מאיר תורג'מן גם פירגן למלכיאלי ואמר: "אתה תחסר לי מאוד גם בשכל שלך ובעבודה הרצינית חבל אני מצטער שאתה עוזב אותנו. אני חושב שהתרומה שלך.לתנועת ש"ס ולמועצת העיר, בפרט שש"ס לא מצטיינת באנשים טובים, הייתה גדולה.  מקווה שתעשה חיל בכנסת".

משה ליאון: "האמת שלא הכרתי אותך לפני שהגעת למועצה אני רוצה לומר שיצגת את ש"ס בדעותיה בצורה טובה ביותר. מקווה שהמקום הבא שיכנס במקומך ימשיך בדרכך". ליאון אף נתן עצה למלכיאלי, "בשקט שלך השגת את המטרות שלך, בכנסת אתה צריך להיות רועש יותר".

יוסי דייטש אמר, כי "אני ברגשות מעורבים. הפסדנו איש חרוץ כמוך ,בכל וועדה הייתה הקול של התושבים, דאגת בראש ובראשונה לתושבים. עצוב שעזבת, אבל מהקולות שעשית בכנסת רואים שאתה עובד טוב, תושבי ש"ס הרוויחו תושבי ירושלים הפסידו".

השארת תגובה