משרד האוצר: נעניק סיוע למשרד הפנים ולכוחות הביטחון

לבקשתו של שר האוצר משה כחלון, מנכ"ל משרד האוצר כינס הערכת מצב מיידית לנוכח גל השריפות על מנת לתת את הסיוע הנדרש לכלל הכוחות הפועלים בשטח. באוצר אומרים, כי המשרד ייכנס לפעילות מוגברת לנוכח המצב וכן ינתן סיוע למשרד הפנים, לכוחות הביטחון, לגופי ההצלה ולבתי החולים.

מימין: שר האוצר משה כחלון ושר הפריפריה, הנגב והגליל אריה דרעי | צילום: עומר מסינגר, דוברות הכנסת
מימין: שר האוצר משה כחלון ושר הפריפריה, הנגב והגליל אריה דרעי | צילום: עומר מסינגר, דוברות הכנסת

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, כינס הערב את צמרת משרד האוצר, משרד ראש הממשלה ומשרד הפנים, להערכת מצב לנוכח גל השריפות.

בדיון השתתפו החשבת הכללית באוצר, מיכל עבאדי, ראש מטה שר האוצר נדב שיינברגר, ראש רשות שוק ההון דורית סלינגר, ראש רשות המיסים משה אשר, הכלכלן הראשי יואל נוה, מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן, הממונה על השכר יוסי כהן, ראש מערך סייבר חירום וביטחון יוני מור, סמנכ"ל משרד ראש הממשלה דן להב וסגן הממונה על התקציבים ערן ניצן.

בדיון ניתנה סקירת מצב עדכנית שבה עדכנו המשתתפים בפעולות שנקטו גורמי הממשלה השונים במטרה לספק מענה מיידי לתושבים המפונים מבתיהם, לרשויות ולכוחות הביטחון. הגורמים דיווחו כי לעת עתה אין חסמים תקציביים או תזרימיים וכי כלל הגורמים מקבלים את הסיוע הנדרש.

באוצר אומרים, כי המשרד ייכנס לפעילות מוגברת לנוכח המצב וכן יעמיד המשרד את כלל הכלים הנדרשים למשרד הפנים, לכוחות הביטחון, לגופי ההצלה ולבתי החולים.

הצדדים יקיימו הערכת מצב לאורך כל סוף השבוע ככל שיידרשו. ביום ראשון בבוקר תתקיים הערכת מצב נוספת במשרד האוצר עם כלל הגורמים.

השארת תגובה