אינתיפאדת ההצתות: ניסו להצית את התחנה ולשתק אותנו

טפסר בכיר שמעון בן נר אומר הבוקר כי השריפה שפרצה ליד תחנת הכיבוי הראשית בחיפה מקורה בהצתה מכוונת, "ניסו לשתק אותנו" • ארדן: "בכמעט 50 אחוזים מדובר ככל הנראה בהצתות"

השריפה בחיפה (צילום: דוברות כבאות והצלה)
השריפה בחיפה (צילום: דוברות כבאות והצלה)

אינתיפאדת ההצתות: טפסר בכיר שמעון בן נר אומר כי אחת השריפות המשמעותיות שפרצו במהלך הבוקר (חמישי) בחיפה, מקורה בהצתה.

מדובר בשריפה שפרצה בסמוך לתחנת הכיבוי הראשית של העיר. השריפה כילתה רכבים ומספר מבנים נפגעו קשה מהאש. "אני יודע בוודאות כי ניסו להצית את תחנת הכבאות בחיפה במזיד על מנת לגרום שיתוק של הכבאות בחיפה", האשים בן נר בראיון לגלי צה"ל.

"מטורף מה שהולך כאן", סיפר אחד מלוחמי האש על הדרמה. "המגרש גובל עם תחנת הכיבוי המרכזית של חיפה פרצה שריפת קוצים ותפסה רכבים חונים ומחסנים סמוכים. השריפה מדלגת מעבר לכביש, כל כוח האדם בתחנה כרגע מנסה לטפל באירוע הזה".

דבריו של בן נר מגיעים לאור דבריהם של השר לביטחון פנים גלעד ארדן ושר התחבורה ישראל כץ כי מדובר בגל הצתות מכוון. "בכמעט 50 אחוזים מדובר ככל הנראה בהצתות – כולל השריפה בזכרון, בטל-אל והשריפה באזור לכיש. אלו שריפות שעל פי איך שהן נראות – נראה כי מדובר בהצתות", אמר ארדן הבוקר.

שר התחבורה ישראל כץ הוסיף ואמר כי "שריפות רבות שמשתוללות כעת ברחבי הארץ, מקורן בהצתה. בכוונתי ליזום את שינוי החוק ולאפשר לחלט את ביתו ורכושו של מי שיורשע בהצתה, כדי לפצות את הנפגעים ולהרתיע. אני מחזק את ידיהם של העוסקים במלאכת הכיבוי ומודה לכל המסייעים".