אנחת רווחה: ביה"מ דחה סגירת חניון האוטובוסים

בוועדה המחוזית במשרד הפנים הוציאו צו למבני המנהלה בחניון האוטובוסים ● בפנייה לבית המשפט הציגה החברה את טענותיה וראש העיר הצטרף לדיון וביקש לדחות את צו הפינוי עד לפתרון הבעיה ● בית המשפט העניק ארכה בת מספר חודשים עד להגעה להסדר לטובת התושבים

ראש העיר בסיור בחניון
ראש העיר בסיור בחניון

רגע לפני שהתחבורה הציבורית באלעד חוזרת לממדיה הקודמים, ביטל בית המשפט את צו הפינוי של הוועדה המחוזית למבני המנהלה בחניון האוטובוסים, וההפעלה תימשך כסדרה, זאת בעקבות התערבותו של ראש העיר ישראל פרוש שהתייצב בבית המשפט בעניין.

במהלך היערכות חברת קווים להפעלת הפעימה השניה, הונחו מבנים יבילים חדשים עבור המנהלה הפועלת במתחם חניון האוטובוסים, זאת כדי לאפשר הפעלה בנחת, עם אוטובוסים רבים, כפי שהתושבים חשים בחודש האחרון. לכן, כשהגיע הצו מהוועדה המחוזית של משרד הפנים, הוכתה הנהלת החברה בתדהמה. הצו הורה על פינוי כל המבנים הנמצאים במקום באופן מידי.

המשמעות הייתה אי יכולת הפעלה של המקום במתכונת המורחבת, אם בכלל. מה גם, שאל הצו הצטרפה הוראה של משרד התחבורה, שהנחה את חברת קווים להפחית את כמות הנסיעות באופן מידי, אם מבני המנהלה יפונו.

בחברת קווים פנו לראש העיר, במקביל לפניה שלהם לבית משפט לעיכוב צו הפינוי. ראש העיר פרוש, המכיר את מצוקת התושבים בנושא התחבורה, העלה חשש כבד מפני ביטול הפעימה השניה של התחבורה, ולכן הגיע בעצמו אל אולם הדיונים בבית המשפט, שם ביקש את רשות הדיבור.

בדבריו, פירט ראש העיר בפני בית המשפט את הנתונים של העיר, כולל מצבה הסוציו אקונומי הנמוך שמצריך תושבים רבים להשתמש בתחבורה הציבורית. זאת לצד אחוזים מבורכים של ילדים ובני נוער הנוסעים בכל יום בקווי האוטובוסים. הוא ביקש מבית המשפט להתחשב בנתונים ובצרכי העיר, תוך שהוא מצהיר כי העירייה תבצע את כל הנדרש על מנת להסדיר את השימוש במקום. בית המשפט קיבל את הדברים, ועיכב את הצו למשך החודשים הבאים, תוך קריאה להגעה להסדר לטובת התושבים.

השארת תגובה