מטוסי הכיבוי מיוון וקפריסין נחתו; מטוסים נוספים בדרך

מטוסי כיבוי מיוון וקפריסין נחתו לפנות בוקר בישראל ובשעה זו הם מתגברים את המערך האווירי של מטוסי הכיבוי. בהמשך היום צפויים לנחות מטוסים מאיטליה, ספרד ורוסיה. ארדן: "מקווה שאכן נצליח להשתלט על האש בכל המוקדים ברחבי הארץ"

מטוי הכיבוי מיוון (צילום: דוברות המשטרה)
מטוי הכיבוי מיוון (צילום: דוברות המשטרה)

סיוע מחו"ל: לפנות בוקר נחתו מטוסי כיבוי מחו"ל שיתגברו החל מהיום את המטוסים הישראלים במאמצי הכיבוי.

בשעות אלו ממשיכים לפעול צוותי החירום וההצלה, בפיקוד משטרת ישראל, לכיבוי שריפות שונות שפרצו ברחבי הארץ, בחסימות תנועה ובפינוי תושבים ממוקדי הסכנה בעת הצורך. הכל ע"מ להציל חיי אדם ולמנוע פגיעה ברכוש תוך שמירה על מרקם חיים תקין ככל שניתן. החל מהבוקר האש הגיעה גם לאזור מודיעין וחיפה והכוחות פועלים גם בשעות אלו.

בנוסף למאמצי הכיבוי המשמעותיים מהקרקע, מערך מטוסי הכיבוי שעבר לאחרונה לאחריות המשרד לבט"פ ומשטרת ישראל פועל כל העת מהאוויר ע"מ להיאבק במוקדי האש. החל מהבוקר התווספו ארבעה מטוסי כיבוי שהגיעו מיוון ומקפריסין למאמץ זה, ובהמשך צפויים להגיע מטוסי כיבוי ממדינות נוספות (קרואטיה, איטליה, רוסיה).

ארבעת המטוסים שהגיעו יחד עם 49 אנשי צוות, 1 מסוג 'אייר טרקטור' (קפריסין), 2 מסוג 'בומבדיר' (יוון), 1 מסוג 'הרקולס' (יוון), ישתלבו בפעילות מבצעית בתום הכנות קצרות, תאומים ותדריך. במשטרה מציינים כי כי יתרונם הבולט והערך המוסף העיקרי של מטוסים אלו הוא ביכולת הקיבולת שלהם והם צפויים לסייע משמעותית במאמצי הכיבוי הנרחבים.

השר גלעד ארדן הגיב להגעת מטוסי הכיבוי: "אני שמח לראות שההחלטה שקיבלתי יחד עם ראש הממשלה לבקש סיוע אווירי ממדינות שכנות, מתממשת ובמהירות רבה. ההתגייסות של המדינות השונות לסייע לנו בכזו מהירות, מלמדת על עומק היחסים של אותן מדינות עם ישראל. שיתוף פעולה מהאוויר יהיה גורם מכריע בהשתלטות על השריפות ואני מקווה שאכן נצליח להשתלט על האש בכל המוקדים ברחבי הארץ".

השארת תגובה