מדינה בלהבות: תושבים מפונים מעל מאה נפגעים

יום שלישי של שריפות: כ-60 אלף תושבים בחיפה פונו מבתיהם, כ-104 בני אדם נפגעו משאיפת עשן, למעלה מאלף חיילים גויסו לסייע לכוחות בחיפה, עוצר יציאות הוכרז בצה"ל • 'כל הזמן' בדיווח שוטף דקה אחרי דקה

ישראל בוערת: גל השריפות המשתולל זה יומיים ברחבי הארץ התגבר היום (חמישי) באופן ניכר והביא לפינוי חלק ניכר מהעיר חיפה.

'כל הזמן' בתיעוד שוטף, דקה אחרי דקה.

03:02: המשך עדכונים מבית מאיר: עד כה אין שליטה על האש. מסוק משטרתי חג מעל האזור ומבצע הערכת מצב ומעדכן את הכוחות בקרקע. החל פינוי תושבים ע"ג אוטובוסים וכלי רכב והוצאתם מהישוב דרך מילוט. בשלב זה אין נפגעים. חפ"ק נפתח במקום.

02:58: תושב בית מאיר ל'כל הזמן': "אנשים פה בפאניקה, מוציאים אנשים לישובים הסמוכים, הכניסה לבית מאיר חסומה ע"י המשטרה".

02:56: בהמשך לשריפה שפרצה בין כפר נחף לישוב הר חלוץ: האש כובתה, החשמל הוחזר לישוב והתושבים רשאים לחזור לבתיהם, כוחות משטרה וכב"ה נמצאים בכוננות סמוך לישובים הר חלוץ, לבון ונחף.

02:44:  עדכון לשריפת הענק בבית מאיר: במקום השריפה פועלים בשלב זה 12 צוותי כיבוי. ובמקביל, כוחות רבים בדרכם למקום האירוע. עד כה יש מספר בתים שנפגעו מהשריפה. בשלב זה לא דווח על נפגעים.

02:30: התחדשו הלהבות: שוב שריפה סמוך לישוב דולב בהמלצת המועצה נתבקשו תושבי הקראוונים להתפנות. כוחות משטרה וכיבוי האש פועלים במקום.

02:24: המשטרה: כוחות כיבוי נאבקים כעת בלהבות ענק מעל קו הבתים בבית מאיר, כוחות רבים של משטרה מפנים את התושבים.

02:21: עדכון לבית מאיר, צוותי כיבוי פועלים כעת בשריפה הגדולה בישוב בית מאיר. כעת נשקפת סכנה גדולה לבתי הישוב. כמו כן, צוותי כיבוי רבים בדרכם למקום כדי לתגבר את הכוחות בשטח.

02:13: שריפת ענק סמוך ליישובים שורש בית מאיר. החל פינוי תושבי המקום.

01:37: שריפת חורש פרצה בישוב כעביה. אין נפגעים ולא נגרם נזק כאמצעי זהירות שוטרי משטרת ישראל פינו 5 בתים שנמצאים בסמוך לאש.

00:39: שריפה בנצרת: הצוותים מונעים התפשטות לכיוון שכונת גבעת ברק בנצרת עלית, כמו כן שריפה יער נוספת בכעביה אשר מסכנת בתים צוותים נשלחו למקום, שריפת קוצים שיכון הפועלים בנצרת ושריפת רכב בעילוט. עד כה נספרו מעל 40 שריפות בשטח תחנה אזורית נצרת מהבוקר.

00:21: לפני שעה קלה לוחמי האש הוזעקו שוב לדולב בשל התחדשות הלהבות במקום, כעת מעדכנים בכיבוי האש כי השריפה בשלבי סיום והתושבים הורשו לשוב לבתיהם.

23:59: בהר חלוץ. 16 צוותי כיבוי פועלים במקום, האש עדיין מאיימת על בתי היישוב שפונה מתושבים. לוחמי האש פזורים במספר גזרות בנסיונות כבירים להשתלט על האש, נכון לעכשיו ידוע על חמישה בתים לפחות שנפגעו כתוצאה מהאש, טרם ידוע מידת הנזק.

23:21: עדכון מהמרכז הרפואי בני ציון: סה"כ מספר הנפגעים שהגיעו למרכז הרפואי בני ציון – 35, 11 אושפזו להמשך טיפול והשאר שוחררו לביתם.

22:59: ‏השריפה באזור שער הגיא ממשיכה: האש החלה להתקדם בצורה מהירה לכיוון מערב ומסכנת כעת מבנים של מנהלת הרכבת המהירה לירושלים.

22:23: שריפה פרצה בין הישוב נחף להר חלוץ. אין נפגעים באירוע, כאמצעי זהירות שוטרי משטרת ישראל פינו מספר בתים מכפר נחף והר חלוץ הסמוכים למקום השריפה. כוחות משטרה, כב"ה ומד"א נמצאים במקום ופועלים יחדיו במסגרת חפ"ק אחוד, לכיבוי השריפה.

21:43: צוותי כיבוי מתחנת אשקלון פועלים כרגע בשריפה במקיף ד' בקומה התת קרקעית. הכוחות שהגיעו לשטח גילו כי מדובר בחדר בשטח בית הספר עם פיר חשמל בעל מתח גבוה. חברת חשמל ניתקו מקורות אנרגיה פועלים כעת לכיבוי.

21:29: כבאי מחוז צפון נאבקים כעת בשלוש שריפות חדשות, בין קיבוץ צבעון לקיבוץ סאסא, בין נחף לסג'ור, ושלישית בסמוך לקריית אתא.

21:00: משרד החינוך מודיע הערב (ה'), כי הלימודים ברחבי הארץ יתקיימו מחר כרגיל. הלימודים בעיר חיפה יתקיימו באופן חלקי – לא יתקיימו לימודים בגני ילדים ובבתי ספר המצויים באזורים אשר פונו. כמו-כן, המשרד מודיע, כי על רקע מצב החירום השורר בעיר חיפה ועל רקע השריפות האחרות שפרצו ברחבי הארץ, נפתחו חדרי מצב במטה, במחוז חיפה וביתר המחוזות האחרים. חדרי המצב עומדים בקשר רציף עם הרשויות הרלוונטיות ומקיימים הערכות מצב שוטפות. לצד זה,  הם נותנים מענים לצרכים אשר יעלו מן הרשויות ומהשטח.

20:49: שלוש שריפות פרצו בנצרת עילית: בפארק העירוני, בהר יונה רחוב קורנית ובסמוך לתחנת דלק תן באזור תעשייה ג'. כל השריפות כובו ללא גרימת נזק.

20:47: שר הפנים אריה דרעי אמר כי כל מי שיימצא מעורב בהצתה במזיד, הוא ישקול לפעול בהתאם לסמכותו לביטול כל מעמד שיש לו בישראל.

20:38: השר לביטחון פנים גלעד ארדן מסר בתדרוך לעיתונאים כי "מהערכה שקיבלתי המצב ברחבי המדינה הוא תחת שליטה".

ארדן הוסף: כי "המוקד המרכזי שלנו הוא בחיפה, יש פה פריסה מצוינת של לוחמי פיקוד העורף של המשטרה של לוחמי האש שיודעים לתת מענה ואני מקווה שבמהלך הלילה, הרוחות לא יגרמו להתפרצויות גדולות יותר. נכון לעכשיו יש שליטה. גם הדליקה באזור שער הגיא תחת שליטה. יש עוד מוקדים שמתפרצים כולל ביהודה ושומרון, אבל לפי הדיווח שקיבלתי כרגע המצב תחת שליטה".

בנושא ההצתות אמר: "בסיום הסכנה, כאשר נקבל חוות דעת שאין למעשה יותר סכנה לחיי האדם, המפכ"ל הורה על הקמת צוותי חקירה מלאים. ננסה לנתח בכל זירה וזירה אם הייתה שם הצתה, ויופעלו כל אמצעי החקירה כדי למצות את הדין עם מי שהיה מעורב בהצתות".

20:17: אחרי יממה של שריפות בחיפה ובאזור מורגשת רגיעה בכל הגזרות. בכבאות והצלה אומרים, כי למרות הרגיעה, כפועל יוצא של הרוחות אנו מדווחים כל הזמן על מוקדים נוספים אשר מטופלים מיידית בידי למעלה מ-115 הצוותים אשר פרושים בשטח".

עוד נמסר, כי "הנחיותינו לציבור בעינן עומדות עקב החשש מהתחדשויות כדוגמת אלו שחווינו רק לאחרונה בשאר השריפות". לדבריהם, "ברשות הכבאות מגדירים מחדש את המושג "קצה גבול היכולת" ואנו נמשיך כך עד לסיום האירוע".

20:15: משרד הבריאות ממליץ לציבור להימנע מלהגיע לבית החולים כרמל.

20:07: ממשטרת חיפה נמסר, כי הבקשה להתפנות מהבתים, נובעת מסכנה אשר קיימת באזור. חלק מהתושבים שנתבקשו להתפנות מבתיהם עדיין לא עשו כן. המשטרה שבה ומבקשת מתושבי שכונות אילו להתפנות במיידית. מטרת הכוחות הפועלים בחיפה, משטרה, כיבוי, פיקוד העורף, מד"א וגורמי הרשות המקומית הינה הצלת חיים. למידע באשר למיקומי הפינוי של התושבים ופרטי המתפנים הנמצאים שם – יש לפנות למוקד 106.

19:59: חברת החשמל קידמה גנרטורים מתודלקים, שערוכים בפריסה ארצית, בדגש על צפון המדינה, לצורך חיבור איזורים בעייתיים לחשמל וגם מקומות רגישים.

19:40: צוותי הכיבוי השיגו שליטה בשריפה בסמוך לשועפאט, ובכך מנעו פגיעה בבתים ומתקנים ציבוריים סמוכים.

19:39: עדכון לשריפה בהרי ירושלים-נטף. בגזרת השריפה צפונית לשער הגיא, לוחמי האש הצליחו להשיג כרגע, רגיעה מסויימת בעוצמת השריפה סמוך לתחנת הדלק בשער הגיא. בשטח השריפה פועלים כעת 25 צוותי כיבוי ו-90 לוחמי אש, במספר גזרות בשטח השריפה כולל גזרה בפאתי נווה אילן בה פועלים לוחמי האש להגנה על הישוב ומניעת פגיעה בו. שריפה זו היא המשכה של השריפה שפרצה אתמול בסביבות השעה 8 בבוקר סמוך לישוב נטף, השריפה כילתה עד כה למעלה מ-5,000 דונם של יער וחורש, ונזק נגרם לבתים, רכוש וכן נגרמה פגיעה קשה לטבע לצומח ולחי.

19:27: הושגה שליטה על האש בעין חוד שבכרמל. על פי הכוחות בשטח, מדובר בחשד להצתה

19:25: ארבעה צוותי כיבוי פועלים בשריפת חורש וצמחייה באזור שועפאט סמוך לחניון הדיפו. לוחמי האש פועלים לעצירת האש ולמנוע את התפשטותה.

19:16:  עיריית חיפה: שכונות שבהן לא יהיה חשמל הלילה ולפחות עד מחר בבוקר: רמת חן, רמת ספיר, רמת אלמוגי, רמת בגין, רמת גולדה, חורב, רוממה הישנה והחדשה.

19:10: הושלם פינוי בית הסוהר דמון שבכרמל.

18:53 השריפה בנירית- הסתיימו מאמצי הכיבוי, והושגה שליטה על האש בתוך היישוב. נעשה כעת מאמץ לחזרה לשיגרה. במקום נשארו כוחות כוננים.

18:36:  עדכון מחברת החשמל – בחיפה: צוותי חברת החשמל בתאום המשטרה וכוחות הכיבוי חיברו את החשמל לשכונות: רמת חן ורמת אשכול, רוממה

18:17: הסופרטנקר בדרך לארץ, תוך 24 שעות הוא צפוי לנחות.

18:16: עבד אל חמדי בכיר בחמאס בעזה אמר בראיון לאתר חמאס " אנו מברכים על כל צעד בהתנגדות לכיבוש הציוני, לא ניתן להם לשבת רגע אחד רגוע על אדמותינו"

18:13: עדכון על האירועים שטופלו על ידי מערך הכבאות נכון לשעה זו: צפון: (גליל גולן) – שריפת יער הזורע. חוף: (חיפה) – שריפה במספר מוקדים שונים ברחבי העיר חיפה והכרמל, הופעל סיוע אווירי, (חדרה) – שריפת קוצים בפרדס חנה כרכור. שריפת קוצים במי עמי. מרכז: (פתח תקווה) – שריפת יער בחורשים, הופעל סיוע אווירי של 2 מטוסי כיבוי. ירושלים: (בית שמש) – שריפת יער הופעל סיוע אווירי , יו"ש: (בנימין) – שריפת קוצים בקו בתים בטלמון. (שומרון) – שריפת קוצים באורנית.

18:10: עד לשעה זו הגיעו לביה"ח כרמל 50 נפגעים מתוכם נותרו 11 נפגעים קלים. רובם נפגעי שאיפות עשן ומעט נפגעי חרדה. ביה"ח עדיין במצב חירום והוא ערוך ומוכן לכל תרחיש.

18:07: נשיא המועצת מרן הגר״ש כהן הורה "להעתיר בתפילות בהיכלי הישיבות למען כלל ישראל ולהצלחתם ושלומם של כוחות הכיבוי וההצלה".

18:06: להערכת רשות הטבע והגנים השריפה באזור ירושלים כילתה עד כה כ- 20 אלף דונם, חלק גדול מזה בשמורת טבע הכפירה ובגן לאומי הרי יהודה.

18:03: נתניהו: "אנחנו עומדים מול גל מסיתים וגל מציתים, נמצא את הדין עם הפושעים. המקרים שאנו רואים כאן הם גם של הצתה ברשלנות וגם שלש הצתה בזדון. אנו רואים ברשתות החברתיות עידוד של הצתה בזדון".

18:01: ארדן, "יש מספר עצורים בודדים, אין עניין לחשוף את המספר המדויק, זה יפגע בהליך החקירה. החקירה תומצא עם המציתים ועם המסיתים".

18:00: מינהל הדלק והגז מודיע לציבור כי בכל מקרה בו נדרשים דיירים לפנות את ביתם בשל התקרבות שריפה יש לסגור את מכלי הגז המזינים את מערכת הגז. מומלץ כי בבתים משותפים פעולה זו תבוצע על ידי ועד הבית. למען הסר ספק אין לחזור ולפתוח את מערכת הגז בבית משותף ללא נוכחות של טכנאי גז מטעם חברת הגז.

17:59: דרעי: "אחרי ישיבה עם האוצר הוחלט על שיפוי הרשויות בהוצאות על פינוי התושבים. הרשויות עוזרות אחת לשנייה. אמש אבו גוש אירחה את כל נטף, מקווה שגם היום נתקל בכזו עזרה".

17:49: אורנית ; 3 צוותי כיבוי פועלים בדליקה שהתפשטה לישוב מכיוון חורשים למקום הוזעקה מיכלית לסייע בשלב זה אין סכנה ליישוב, קו האש 100 מ' מהיישוב.

17:47:  שיירה ראשונה ובה 12 אסירים טעוני הגנה יצאה לפני דקות אחדות מבית הסוהר ״דמון״ שבכרמל לכיוון בית הסוהר ״השרון״ בו ייקלטו. ברגעים אלו עולים לרכבי ״נחשון״ 87 אסירים – שוהים בלתי חוקיים – אשר יועברו לבית הסוהר ״צלמון״.
פינוי בית הסוהר מתבצע באופן סדור ובהתאם לתכנית.

17:45: בהתאם להערכת המצב, המשטרה הצבאית מתחילה כעת בפינוי כלא 6 במורדות הכרמל באמצעות העברת הכלואים למתקני מעצר חלופיים ושחרור הכלואים בהתאם להחלטות נקודתיות.

17:40: סיכום מצב ברמב"ם: כ-60 מטופלים נקלטו ברמב"ם במהלך היום, כתוצאה משאיפות עשן, ביניהם 5 ילדים. 30 מתוכם שוחררו לבתיהם.

17:32:  נמשכים פעולות הכיבוי של השריפה בואדי הסמוך לשער הגיא. כאמור כביש מספר 1 פתוח לתנועה אך בשל העשן המתמר נסגרה תחנת הדלק במקום.

17:19: בהתאם להערכת המצב הוחלט על עוצר יציאות למערך ההכשרות ולמערך הלוחם של צה"ל לצורך שמירה על כוננות לסיוע במאמצי כוחות הביטחון כנגד גל השריפות ברחבי הארץ, זאת עד לקבלת הנחיות חדשות.

17:12: נציבת בתי הסוהר, רב גונדר עפרה קלינגר, הורתה, בתאום עם המשטרה וכב״ה, על פינוי בית הסוהר דמון. 57 אנשיש סגל ו-307 סוהרים יפונו לבתי הסוהר: קישון צלמון גלבוע והשרון.

16:46: הושגה שליטה על  השריפה בסביון.

16:41: בעקבות ריבוי השריפות בארץ מחוז דרום מסייע לצפון ולירושלים ברכבי כיבוי ולוחמי אש אשר יסייעו להשגת שליטה והצלת נפש ורכוש. תחנת אילת-2 כבאיות,6 לוחמי אש. מרחב נגב-14 כבאיות,43 לוחמי אש. תחנת אשקלון-3 כבאיות. 6 לוחמי אש, תחנת אשדוד-6 כבאיות, 13 לוחמי אש.

16:35: בהמשך לאירועי השריפה בחיפה: למרכז הרפואי לגליל בנהריה, הובא צעיר בן 22 תושב חיפה. הצעיר מונשם דרך קבע בשל מחלה ממנה סובל והוא מטופל בביתו. המרכז הרפואי ערוך בתיאום עם הנהלת משרד הבריאות לקלוט בעת הצורך מטופלים לחדר המיון וכן, מטופלים מונשמים למחלקת טיפול נמרץ כללי.

whatsapp-image-2016-11-24-at-16-33-59

16:32: דיווח: האש מתפשטת מרמת ספיר לכיוון הגרנד קניון. לוחמי האש פועלים לבלום את השריפה.

16:27: ראש מועצת הר חברון, יוחאי דמרי: פניתי הבוקר לראשי רשויות באזורי השריפות והצעתי להם את ישובי הר חברון לטובת אירוח תושבים. כעת מתארגנים הישובים השונים לאירוח המעוניינים בכך בשבת הקרובה.

16:23: עד לשעה זו פונו לחדר המיון בביה"ח כרמל 44 נפגעים מאירועי השרפות בכרמל. מרבית הנפגעים סובלים מנזקי שאיפות עשן וחלקם הקטן נפגעי חרדה. 37 נפגעים כבר שוחררו ו 7 נפגעים עדיין מטופלים ע"י צוותי הרפואה המיומנים של ביה"ח כרמל. מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג מעדכן כי ביה"ח עדיין במצב חירום, חדר המיון פרוס במתכונת אר"ן והוא ערוך ומוכן לכל תרחיש ואירוע.

16:19: כיבוי אש: ברגעים אלו פועלים 350 לוחמי אש וחיילים ו- 115 רכבי כיבוי בעיר חיפה בעשרות אירועים פתוחים.

16:12: שריפה משתוללת בוואדי הסמוך לשער הגיא. בשלב זה אין סכנה לכביש מספר1 והכביש פתוח לתנועה.
כוחות משטרה וכיבוי פועלים בשטח.

16:09: שר הפנים אריה דרעי קטע כעת את ביקורו בדרום ועושה את דרכו לחיפה, אריה דרעי: "שוחחתי כעת עם ראש עיריית חיפה יונה יהב והודעתי לו שכל פעולות העירייה שקשורות לכיבוי השריפה ימומנו על ידי משרד הפנים". השר דרעי אמר לראש חיפה כי שוחח בעניין עם אנשי האוצר ואנשי משרד ראש הממשלה.

16:06: המפכ"ל רוני אלשיך לתושבים: "תלו סדין גדול על החלון אם נלכדתם בדירה כדי שנוכל לאתר אתכם".

16:01: מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך: "יש מקומות שהשריפות נגרמו כתוצאה מהצתה, ויש מקומות בהם כתוצאה ממשטר הרוחות. ישנם עצורים".

15:59: המשטרה: 800 שוטרים פזורים בכל הזירות, 4 גדודים המונים כ-1000 חיילים עושים את דרכם בשעה זו לחיפה כדי לסייע לכוחות בשטח

15:58:  יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה: כואב הלב. קראתי לצעירים של המגזר הערבי להירתם כולנו צריכים לשלב ידיים להוציא אנשים מהבתים לעזור לזקנים ולנכים

עד כה נקראו עשרות אלפים מתושבי העיר להתפנות, כשבמקביל מאות כבאים, עשרות צוותים ומטוסי כיבוי נאבקים לכבות את האש. בין השכונות המרכזיות שמפונות בשעה זו: רמות ספיר, רמת חן, אחוזה, רוממה, רמת אשכול, בגין ורמת גולדה.

בנוסף, כוחות מכבי אש פועלים במוקדי שריפות נוספים במודיעין, בטלמון, סמוך לקיבוץ הראל ובאום אל-פחם. במערכת הביטחון מתחזקת ההערכה כי חלק מהשריפות נגרמו כתוצאה מהצתות על רקע לאומני.

בעקבות התפשטות השריפות באזור חיפה והכרמל, הנחתה נציבת בתי הסוהר רב-גונדר עפרה קלינגר להיערך לפינוי בתי הכלא "כרמל" ו"דמון" על 600 האסירים ו-150 אנשי הסגל שבהם. כזכור, באסון הכרמל עלה אוטובוס של שב"ס בלהבות בעת שהיה בדרכו לפנות את כלא "דמון".

בתוך כך, תצפיתנים בכלא דמון זיהו  3 חשודים שמנסים להצית אזור מסוים הזעיקו את המשטרה שתפסה אותם ולקחה אותם לחקירה.

בעקבות הדליקות הרבות שפרצו בעיר שדה התעופה בחיפה נסגר לטיסות אזרחיות. השדה יהיה פתוח רק לטיסות מבצעיות, שנועדו לסייע במאמצי הכיבוי. כל הטיסות שאינן עוסקות בכיבוי הופנו לשדה דב שבתל אביב.

לבינתיים עד כה נפגעו כ-40 בני אדם מפגיעת עשן, רובן נפגעו באורח קל, והן נקלטו ברמב"ם, בני ציון וכרמל.

במהלך הלילה ובשעות הבוקר נלחמו לוחמי האש בלהבות ענק ביער ירושלים, תוך ניסיון להגןעל חוות הר הרוח, נווה אילן, כביש 1, ומתקנים חיוניים של חברת חשמל, וחברת מקורות. הכבאים  הצליחו לבלום במאבק נחוש תוך כדי סיכון עצמי רב, את האש סביב כל המקומות הנ"ל, אך בעקבות שינוי כיוון הרוח, כרגע האש דילגה והתקרבה מאוד אל הישוב נווה אילן, והכבאים נאבקים כעת לבלום אותה בטרם תגיע לישוב.

בוקר החלה שריפה חדשה התפתחה הבוקר סמוך לקיבוץ הראל שבאזור בית שמש. לאחר פעילות ממוקדת של הכבאים שהוזנקו לאזור הושגה שליטה על האש.

במקביל, צוותי כיבוי בסיוע מסוקרים פועלו בשריפת קוצים בסמוך למחסום מכבים בכביש 443. השריפה התקדמה לכיוון המרכז המסחרי "מודיעין סנטר" במודיעין, ותושבי הרחובות מגדל דוד, משמר איילון וכליל החורש הונחו להסתגר בבתיהם.

הבוקר, 60 משפחות מהישוב טלמון שפונו במהלך הלילה מבתיהן, הורשו לשוב אליהן, זאת לאחר שצוותי הכיבוי הצליחו להשיג שליטה על השריפה שפעלה באזור ואיימה על שורת הבתים הראשונה ביישוב. עם זאת, לקראת השעה 10:00 פרצה השריפה מחדש בסיוע הרוחות וכוחות הכיבוי עובדים בשעה זו להשיג שליטה מחודשת.

גם באזור תחנת הכוח בחדרה פרצה דלקה וכוחות הכיבוי עמלים בשעה זו על כיבוי השריפה.

תנאי מזג האוויר יוסיפו להיות קיצוניים ונוחים להתפתחות שריפות. היום, ישרור יובש קיצוני, יעשה אביך וינשבו רוחות מזרחיות חזקות בכל רחבי הארץ.

מאז ליל יום שלישי פועלים כוחות כיבוי האש במאות מוקדים של שריפות. ביממה האחרונה בלבד פעלו הכוחות  ב-220 שריפות, מתוכן 189 בשטחים פתוחים. טייסת הכיבוי ביצעה עד שעות הערב 107 גיחות, שבמהלכן הוטלו 50 טון חומר מעכב בעירה.

אמש החלו להישמע טענות כי חלק מהשריפות נובעות מהצתה, בעקבות כך הורו השר לביטחון פנים גלעד ארדן ומפכ"ל המשטרה רוני אלשיך לתגבר משמעותית את הנוכחות בשטחים הפתוחים, על מנת לייצר הרתעה ויכולת גילוי מהירה של הצתות בדגש על שטחים פתוחים בסמיכות ליישובים.

השארת תגובה