המייל שמוכיח כי פרקליט נתניהו התערב במכרז הצוללות?

במייל שנשלח מיועמ"ש משרד הביטחון למנכ"ל המשרד נכתב כי "התקשר אליי עו"ד דוד שמרון וביקש לדעת האם אנחנו עוצרים את הליכי המכרז כפי שנתבקשנו על ידי ראש הממשלה" שומרון: "לא היה לי שמץ של מושג על מעורבות ראש הממשלה"

נתניהו, צוללת (לע"מ)
נתניהו, צוללת (לע"מ)

העיתונאי רביב דרוקר חשף הערב (שלישי) בחדשות 10 תכתובת מייל, שלטענתו מוכיחה כי פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עורך הדין דוד שמרון, התערב בפרשת מכרז הצוללות, למען יצרנית הצוללות הגרמנית שאת נציגה בישראל, מיכי גנור, הוא ייצג.

המייל, כך לפי דרוקר, נשלח מהיועץ המשפטי של משרד הביטחון אחז בן ארי למנכ"ל המשרד דן הראל, ונכתב בו: "התקשר אליי עו"ד דוד שמרון המייצג את החברה הגרמנית, וביקש לדעת האם אנחנו עוצרים את הליכי המכרז על מנת לשאת ולתת עם לקוחותיו, כפי שנתבקשנו על ידי ראש הממשלה".

דרוקר הוסיף וטען כי המייל נשלח לאחר ששמרון התקשר לבן ארי וביקש ממנו לפעול למען החברה.

מדוד שמרון נמסר בתגובה: "לא אמרתי לעו"ד אחז בן-ארי דבר על ראש הממשלה. גם לא ידעתי דבר על בקשת ראש הממשלה, שעליה אני למד רק עכשיו מהתקשורת, ועל חיבור הדברים על ידי בן-ארי. הפירוש היחיד האפשרי למייל זה, אם הציטוט על ידך נכון, הוא שאחז בן-ארי ידע על בקשת ראש הממשלה ושעליה לא היה לי שמץ של מושג. לא היה לי שמץ של מושג על מעורבות ראש הממשלה בעניין הספינות".

מלשכת ראש הממשלה: "עו"ד דוד שמרון מעולם לא שוחח עם רה"מ נתניהו על המכרז הנ"ל. אחרי שמערכת הביטחון יצאה למכרז לרכישת ספינות שטח, ממשלת גרמניה התפשרה במחיר. לאור זאת, המליצו המל"ל ומשרד החוץ לרה"מ ושר הביטחון לבטל את המכרז ולקבל את ההצעה הגרמנית המשופרת, גם לאור חשיבות הקשר האסטרטגי עם גרמניה. זו היתה גם המלצת צה״ל לשר הביטחון, משיקולים של איכות הספינה, המחיר ומועד האספקה. לאור המלצות אלו החליט שר הביטחון לבטל את המכרז".

מוקדם יותר היום פרסמה לשכת רה"מ הודעת תמיכה בשמרון, "ראש הממשלה בנימין נתניהו מכיר מזה שנים רבות את עו"ד דוד שמרון כאדם ישר כסרגל, שמקפיד הקפדת יתר על כיבוד החוק והנהלים, וכעו"ד מן השורה הראשונה",

בתוך כך, הקונצרן הגרמני פתח בבדיקה משלו של העסקה. "אנחנו עושים כעת את מה שאנחנו תמיד עושים, כשמתקבלות אינדיקציות לאי־סדרים: נחקור את זה באופן מלא כדי לברר את העובדות", אמר היום ד"ר דונאטוס קאופמן, אחד מבכירי הקונצרן, לעיתון הגרמני "פרנקפורטר אלגמיינה צייטונג".

 

 

השארת תגובה