הוארך מעצר החשודים בתקיפת החייל החרדי בבית שמש

בית המשפט השלום בירושלים האריך את מעצרם של שנים מהחשודים שנעצרו הלילה במבצע משטרתי בבית שמש נגד תוקפי לובשי המדים בעיר. במשטרה אומרים, כי "החקירה נמשכת בדגש לאיתור מעורבים נוספים" • בעקבות המעצר צפויה להתקיים הערב הפגנה בעיר

הפגנה מול לשכת הגיוס
הפגנה מול לשכת הגיוס

בית המשפט השלום בירושלים, האריך את מעצרם של שני החשודים שנעצרו הלילה (ראשון) במבצע משטרתי נגד תוקפי לובשי המדים בבית שמש.

מעצרם הוארך עד ליום שלישי הקרוב ואילו הקטין בן ה-14 שנעצר אף הוא הלילה שוחרר בתנאים מגבילים למעצר בית בן חמישה ימים. במשטרה אומרים, כי "החקירה נמשכת בדגש לאיתור מעורבים נוספים".

בעקבות המעצר צפויה להתקיים הערב הפגנה ברחוב נהר הירדן בעיר. תושב ברמה ב' אומר ל'כל הזמן', כי "מדובר ברדיפה נגד המפגינים".

כזכור, הלילה פשטו כוחות המשטרה על העיר בית שמש ועצרו שלושה חשודים בשני מקרים שונים של תקיפת לובשי מדים.

המקרה הראשון ארע ביום שישי בצהריים לפני שבועיים. חייל חרדי לבוש מדי צה"ל שהלך לתומו בעיר בית שמש הותקף ע"י קבוצת קיצונים, זאת, על פי החשד, רק בשל היותו לובש מדים.

קצין צה"ל, חרדי שהיה לבוש באזרחי, שנסע במקום עם משפחתו והבחין במעשה, יצא מרכבו והרחיק את החייל. משהבחינו בכך החרדים החלו לתקוף אותו על מעשיו, ניסו למנוע ממנו לנסוע מהמקום ואף יידו לעברו אבנים. עם קבלת הדיווח אודות האירוע, המשטרה פתחה חקירה.

שבוע לפני כן במהלך הפגנת חרדים בבית שמש על רקע מעצר סרבן גיוס, עשרות קיצונים חסמו צירים וידו אבנים לעבר השוטרים. שוטר נפגע מאבן וטופל במקום.

עם התקדמות החקירה ואיסוף הממצאים נערכה הלילה המשטרה לביצוע סדרת מעצרים ממוקדים של כלל המעורבים ובהם התוקפים ומפירי הסדר ועצרה 3 חשודים תושבי העיר : 2 בגירים החשודים בתקיפת השוטר וקטין כבן 14 החשוד בתקיפת החייל. כאמור, מעצר הבגירים הוארך עד ליום שלישי ואילו הקטין שוחרר למעצר בית.

השארת תגובה