ביזוי גדולי ישראל: גורמים קיצוניים נגד האדמו"ר מויז'ניץ

גורמים קיצוניים בחצר מהרי"י מסאטמר הוציאו הודעה נגד השתתפות בטיש שיערוך האדמו"ר בשבת הקרובה בוויליאמסבורג, בשל תמיכתו בשיתוף פעולה בין הישיבות לצה"ל. בוז'יניץ לא התרגשו, "מבדיקה שעשינו, עולה כי מדובר בגורמים קיצונים ושוליים"

ויז'ניץ
ויז'ניץ

ביזוי גדולי ישראל: גורמים קיצונים בוויליאמסבורג יוצאים  נגד האדמו"ר מויז'ניץ, ששוהה בימים אלו בארה"ב, וקוראים שלא להשתתף בשולחנותיו ותפילותיו של האדמו"ר. בכירים בויז'ניץ, "מדובר בגורמים שוליים".

כפי שפורסם ב'כל הזמן', האדמו"ר מויז'ניץ שוהה בימים אלו בארה"ב, במסע גיוס כספים לרגל שיפוץ בית המדרש הגדול בשיכון ויז'ניץ בבני ברק. השבת ישבות האדמו"ר בעיר וויליאמסבורג ויערוך את שולחנותיו באוהל ענק שנבנה לרגל בואו.

בעקבות כך, גורמים קיצוניים, המזוהים עם חצרו של מהרי"י מסאטמר, הפיצו בשעות האחרונות הודעה קולית לתושבי העיר, בה נאמר באידיש: "עקב כך שחס ושלום אנחנו לא רוצים לקחת חלק בשמד הגיוס לצבא הטמא שלהם רחמנא ליצלן, וכמו שנכתב בקול קורא ע"י גדולי הדור מארה"ב ומישראל, כל מי שידו במעל הוא חוטא ומחטיא את הרבים".

בנקודה זו  ממשיך הקריין ופותח בדברי חוצפה ופוער פיו נגד האדמו"ר מויז'ניץ, ומסיים ב"וכל מי שמכבדם יש לו דין של שונא ה', שומר נפשו ירחק מהם".

גורם בכיר בחסידות ויז'ניץ הגיב לדברים החמורים ואמר ל'כל הזמן', כי הם מתעלמים מההקלטה. לדבריו, "מבדיקה שעשינו, עולה כי מדובר בגורמים קיצונים ושוליים בתוך אחד ממחנות סאטמר, גורמים קיצוניים שמחפשים להבעיר את אש המחלוקת". הוא הוסיף, כי הם בטוחים שאין לגורמים הקיצונים הללו שום השפעה על תושבי וויליאמבסורג, אלא להפך, "בנוסף לאלפים שאמורים היו להשתתף, יתווספו עכשיו אלפים נוספים שיבואו לעריכת השולחנות במחיצת האדמו"ר".

כזכור, המתקפה היא לאור המדיניות של האדמו"ר מויז'ניץ כדעת מועצות גדולי התורה של אגודת ישראל, לפיה יש לקיים שיתוף פעולה מול שלטונות הצבא ובחורי הישיבות מתייצבים באופן קבוצתי מדי שנה כדי להנפיק דיחוי בשל 'תורתו אומנותו'.

תגובה אחת
  1. בושה וחרפה אוי לדור שמבזים בו גדולי ישראל

השארת תגובה