בעקבות הפיגוע: הגר"ש אויערבך: "צריך לעשות אחדות"

גדולי ישראל הגיבו על הפיגוע בירושלים מרן הגר"ח קנייבסקי: "צריכים להתחזק בלימוד התורה ובתפילה בכוונה" ■ מרן הגר"ש אויערבך: "צריך אחדות בין יראי ה'"

מרן הגר"ש אויערבך בעצרת לזכר הגראמ"מ שך זצוק"ל. צילום: בעריש פילמר
מרן הגר"ש אויערבך בעצרת לזכר הגראמ"מ שך זצוק"ל. צילום: בעריש פילמר

בעקבות הפיגוע שארע הבוקר בירושלים, הגיבו גדולי ישראל לדברים. כשסיפרו את אירועי הבוקר למרן הרה"ג חיים קנייבסקי הגיב הרב כי "מדובר בימים של עקבתא דמשיחא", והוסיף: "צריכים להתחזק בלימוד התורה ובתפילה בכוונה".

הגר"ח הזדעזע מהפיגוע והיה ניכר עליו צער רב, לסיום בירך הגר"ח:  "השם יאמר למשחית הרף".

מרן הגאון ר' שמואל אויערבך  הגיב גם לפיגוע ואמר כי צריך אחדות בעם ישראל, ולמקורביו שעדכנו אותו על הפיגוע אמר הגר"ש: "צריכים להרבות אחדות ולהפסיק עם המחלוקת. ואיש ואיש יפשפש לפי מעשיו, במקומו. אמר הגר"ש והוסיף: "צריכים לעשות אחדות בין כל היראים לדבר ה׳ מפני שהיראים לדבר ה׳ כוונתם לשם שמים.

הבוקר פורסמו דבריו של הראשל"צ הגר"י יוסף כי יש להעמיד מאבטח בכל בית כנסת, בתגובה לדברים אמר הרב הראשי הגר"ד לאו, כי לא צריך מאבטח בכל בית כנסת: "אסור שהמחזה שקיים בחוץ לארץ בו יש מאבטח בכל בית כנסת, יתרחש כאן בארצנו. בכל רחבי הארץ יש בתי כנסת בהם ישנם חיים יהודים שוקקים של תורה, תפילה וחסד כל היום, ואסור שייפסקו בגלל כמה מחבלים צמאי דם.  כוחות הביטחון יעשו את המוטל עליהם ו"אם השם לא ישמור עיר – שוא שקד שומר." אמר הרב לאו בראיון לגלי צה"ל.

השארת תגובה