הכניסה את בתה למעון חרדי ו'נפגעה' מבקשה לצניעות

אם מסורתית הכניסה את בתה למעון ציבורי בבית שמש בעל אופי חרדי ברור. המנהלת ביקשה ממנה לכבד את אורחות חייהם ולהגיע למקום בלבוש צנוע, האם זעמה והוציאה את הילדה מהמקום

עיריית בית שמש
עיריית בית שמש

שוב סוער בית שמש: אחרי תקופה ארוכה של שקט בגזרת יחסי חילונים וחרדים בבית שמש, נראה שיש מי שבוחר להתסיס שוב את האווירה ולהביא להסתה נגד הציבור החרדי.

אם מסורתית, הכניסה את בתה למעון ציבורי בעל אופי חרדי ברור, אך שהתבקשה לכבד את אורחות החיים של ההורים, החלה לתקוף כי זה מנוגד לחוק.

על פי הדיווח בגל"צ, מנהלת המעון, השוכן במתנ"ס גוונים ברמת בית שמש, שוחחה עם האם וביקשה ממנה לכבד את אורחות החיים של מרבית ההורים במעון, ולהגיע למקום כשהיא לבושה בצניעות בסיסית ולא בצורה חשופה. המנהלת הוסיפה כי במידה ולא תענה לכך, הילדה תועבר למעון אחר, כשהוצע לה מעון סמוך.

האם הוציאה את הילדה מהמעון, ויצאה למתקפה תקשורתית, כשהיא נעזרת בח"כ לשעבר דב ליפמן מיש עתיד.

מהנהלת מתנ"ס רמת בית שמש נמסר בתגובה, כי "המפגש הבין-תרבותי ונורמות הלבוש השונות יצרו אי נעימויות למשפחות החרדיות לכן הוצע לאם לעבור לפעוטון במרחק של כ-200 מטרים. בנוסף הובהר להנהלה כי אין לחרוג מהנחיות משרד העבודה והרווחה".

ממשרד העבודה והרווחה נמסר כי "אי קבלת ילד למעון הנה בניגוד לנהלים וכך גם הובהר לארגון המפעיל. עם זאת, מצופה כי ההורים, ללא קשר להשקפת עולמם, יכבדו את צוות המעון ויתר המשפחות".

השארת תגובה