הפלסטינים זועמים: "חוק המואזין התערבות אסורה"

ברשות הפלסטינית זועמים על אישור חוק המואזין ואומרים כי החוק יגרור את האזור למלחמת דת • דובר הרשות, "נפנה למועצת הביטחון ולמוסדות הבינלאומיים הרלוונטיים" • שר ההקדשים הפלסטיני, "ההחלטה קיצוניות כלפי בני הדת האסלאמית בירושלים"

מסגד (צילום: משה מילנר לע"מ)
מסגד (צילום: משה מילנר לע"מ)

החוק שיגרור את האזור לסכסוך? ברשות הפלסטינית זועמים על אישור חוק המואזין אמש (ראשון) בוועדת שרים לחקיקה. בשלכתו של אבו מאזן, יו"ר הרשות הפלסטינית, אמרו שחוק המואזין וחוק ההסדרה יגררו את האזור  לאסון. דוברו של יו"ר הרשות, נביל אבו רודינה, אמר כי בעקבות אישור החוק תפנה הרשות למועצת הביטחון של האו"ם ושאר המוסדות הבינלאומיים.

הסערה הפלסטינית מגיעה בעקבות אישור הצעת החוק של חברי הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי) ורוברט אליטוב (ישראל ביתנו) שתאסור על שימוש בדציבלים גבוהים במערכות הכריזה של המסגדים. ההצעה שעברה בוועדת שרים לחקיקה תעבור לקריאה טרומית במליאת הכנסת ומשם לוועדות הרלוונטיות להמשך חקיקה.

שר ההקדשים הפלסטיני, יוסף אדעיס, התייחס גם הוא לחוק ואמר כי החוק מאיים לגרור את האזור למלחמת דת. לדבריו, "ההחלטה הזאת רוויה בקיצוניות כלפי בני הדת האסלאמית בירושלים".

אדעיס הבהיר כי הצעת החוק, במידה ותעבור, לא תשנה את המציאות בירושלים, אלא רק "תהפוך את המוסלמים למחויבים יותר למקומותיהם הקדושים ולרכוש הווקף שלהם שמשקפים את זהותם ואת תרבותם הלאומית והפוליטית".

גם בחמאס הגיבו לאישור החוק בוועדת שרים. "זוהי התערבות אסורה בפולחן וגורם שמתסיס את רגשותיהם של כל המוסלמים", נמסר. "החוק הזה מנוגד לחוקים ולאמנות הבינלאומיות השומרים על המקומות הקדושים ועל זכויותיהם הדתיות וההיסטוריות של הפלסטינים כפי שבא לידי ביטוי בהחלטת אונסק"ו האחרונה".

תגובה אחת
  1. לצערנו, הפולחן המוסלמי, כולל השפלה, ורצח של האחרים, הכופרים.
    גם "איטבח אל יאהוד" זו מצווה דתית וזכות טבעית לכל בלסטיני…

השארת תגובה