צפו: התינוק איבד נשימה והשוטרים דהרו לביה"ח

אל צוות סיור משטרתי בצפת הגיעה אמא מבוהלת ובידה פעוט בן שלושה חודשים שאיבד את הנשימה, "תצילו אותו". השוטרים דהרו עם הניידת לביה"ח זיו, כשבמהלך הנסיעה אחד השוטרים ביצע פעולות החייאה בילד. צפו בסרטון

ביום חמישי האחרון בשעות הצהריים הגיעה אל צוות שוטרי סיור שעסקו בפעילות שיגרתית בעיר צפת אמא צעירה שאחזה בידייה פעוט כבן 3 חודשים שאינו נושם וביקשה שיסייעו לה.

השוטרים הכניסו את האישה והפעוט לניידת המשטרה והחלו "דוהרים" לכיוון בית החולים זיו. במהלך הנסיעה השוטר מאור לקח את הפעוט השכיב אותו על זרועו כשפניו כלפי מטה וטפח על גבו מספר פעמים עד שהרגיש כי הפעוט נושם.

במקביל לפעולות אלו דיווח השוטר ירון ליומן התחנה להכין את הצוות הרפואי במחלקת מיון הילדים בבית החולים להגעתם עם פעוט שאינו נושם.

עם הגעת השוטרים לרחבת מיון הילדים בבי"ח זיו המתינו להם פרמדיקים של מד"א וצוות רפואי ממחלקת הילדים. השוטר רס"ר מאור אביטל מסר להם את הפעוט ומיד הצוות הרפואי החל להעניק לו טיפול רפואי.

ד"ר מייקל הררי רופא בכיר במרכז הבריאות לילד אמר: "לאחר ביצוע הנשמה ,התינוק חזר לנשום באופן עצמאי, נערכו לו בדיקות מקיפות וביום שישי שוחרר לביתו".

משיחה שנערכה עם האם התברר כי הפעוט ישן בשעות הצהריים וכשניגשה אימו לבדוק אותו הבחינה כי צבע עורו הכחיל והתינוק אינו נושם. האישה ובעלה ירדו במהירות לרכבם הפרטי והחלו בנסיעה לכיוון בית החולים אולם עקב עומסי תנועה כבדים בעיר לא הצליחו להתקדם. לפתע הבחינה האם בניידת משטרה ורצה לעברם וביקשה את עזרתם.

"אנו מאושרים שהיינו במקום ובזמן הנכון, כהורים לילדים הרגשנו את הכאב של האם ועשינו הכל כדי שהתינוק יחייה.תפקידנו הראשון במעלה הינו הצלת חיים".

לשוטר רס"ר מאור אביטל אין זו הפעם הראשונה בה הינו מסייע בהצלת חיים של פעוטות. לפני ארבע שנים בתאריך 5/11/12 בזמן שעסק בפעילות שיגרתית בסמוך למרכז הקליטה בעיר,רץ לעברו גבר וצעק "אישה,אישה" השוטר ושותפו רצו עימו לדירתם והבחינו באישה הכורעת ללדת. מבלי לאבד את העשתונות סייע השוטר מאור בלידת בנה. בסיום הלידה הועברה האם ובנה לבי"ח זיו ובהמשך אף ניתן לפעוט השם מאור על שמו של השוטר.

צפו בתיעוד: כך הגיעו השוטרים לבית החולים (קרדיט ביטחון בית החולים זיו)

השארת תגובה