רבני בית שמש ממליצים להתחסן נגד השפעת

ראש מחוז ירושלים והשפלה במכבי שירותי בריאות, גידי לשץ ביקר בבתיהם של רבני בית שמש שליט"א וקיבל את ברכתם

מנהלי המחוז במכבי בביקור בבית שמש
מנהלי המחוז במכבי בביקור בבית שמש

ראש מחוז ירושלים והשפלה במכבי שירותי בריאות, גידי לשץ, ביקר השבוע בבתיהם של רבני העיר בית שמש ובלשכתו של ראש העיר משה אבוטבול, בהשתתפות מחזיק תיק הבריאות ישראל סילברסטין. מדובר בסיור ראשון שעורך ראש המחוז בעיר מאז נכנס לתפקידו לפני כשלושה חודשים. כשהוא לצד מנהל מרכז רפואי רמת בית שמש ומרכז המכונים בעיר, עוז וולף, מתאם קשרי הקהילה בעיר אהרן גובנר, חבר מועצת מכבי ומבחירי עסקני העיר מנחם נייהוז ומנהל השיווק של מכבי למגזר החרדי משה שלזינגר, סקר ראש המחוז את השירותים הרפואיים השונים בבית שמש ואת התאמתם לאורח החיים של התושבים.

הסיור החל בלשכתו של ראש העיר, משה אבוטבול, שהודה בחום רב לראש המחוז על הובלת מכבי את הבריאות בעיר ועל כך שגם הפעם מכבי הייתה החלוצה להקים מרפאה מאובזרת עם מיטב הרופאים המומחים ברמת בית שמש ג'. ראש העיר ומחזיק תיק הבריאות העניקו תעודת 'אות הבריאות' לראש המחוז,  כאשר ראש העיר מקריא את הנכתב בתעודה: "למר גידי לשץ ראש מחוז והשפלה מכבי שירותי בריאות, מוענקת לך 'אות הבריאות' של העיר בית שמש בגין הובלתך את הבריאות בעיר בית שמש והסביבה ובפרט המודעות לחיסוני שפעת וגילוי מוקדם של מחלות מצילות חיים".

מחזיק תיק הבריאות ישראל סילברסטין, ציין במהלך הפגישה את האוזן הקשבת של מנהלת המרחב סיגל גורטלר והנהלת המרחב לצורכי הנוער בעיר ולפעילות קידום הבריאות בשיתוף העירייה וארגוני החסד, להעצמת המודעות לשמירה על אורח חיים בריא.

לאחר מכן אירח יו"ר עזרת אחים, הרב אברהם קאפ, את ראש המחוז בסניף הראשי של הארגון. הרב אברהם קאפ הודה לגידי לשץ על תרומתו הרבה למען הקהילה ובריאותם והודה על תרומת מכבי לאבזור מרפאות השבת הפזורות ברחבי העיר והמופעלות על ידי רופאים נוכרים ואשר למכבי שירותי בריאות הסכם לקבלת שירותי הרפואה במהלך שבתות וחגים.

בהמשך התקבל ראש המחוז מר גידי לשץ אצל רבני העיר בית שמש. הגאון רבי מרדכי גולדשטיין שליט"א מרא דאתרא קהילת משכנות יעקב רמב"ש א', הודה לראש המחוז על נכונותו להמשיך ולפעול להרחיב את השירותים למען תושבי העיר תוך התאמה לאורח החיים של הקהילה.

בפגישה במעונו של המרא דאתרא של שכונת נחלת ומנוחה בקריה החרדית,  הגאון רבי נתן קופשיץ שליט"א, ציין המרא דאתרא כי שומע מרבים מתושבי העיר המבוטחים במכבי וזוכים לקבל רפואה מקצועית ואיכותית, תוך התחשבות בצרכי המבוטח החרדי. בתום הפגישה בירך המרא דאתרא את ראש המחוז מר גידי לשץ על תפקדו החדש.

הביקור הסתיים במעונו של הגאון רבי שמואל יוסף שטיצברג שליט"א, מחבר ספר 'שערי ברכה' ו'שערי מזוזה' שקיבל אף הוא בחביבות רבה את ראש המחוז ואיחל לו ברכת הצלחה בתפקידו כראש המחוז ושיבח אותו על תרומת מכבי והובלת הבריאות בעיר.

בשבועות האחרונים, סיפר ראש המחוז, החלה מכבי שירותי בריאות במתן חיסונים מפני שפעת. החיסונים ניתנים לכלל המבוטחים חינם וזאת במטרה לעודד את המבוטחים להתחסן ולמנוע התחלואה בחודשי החורף. ראש המחוז הציג בפני רבני העיר שליט"א את החוברת המפרטת על חשיבות מבצע החיסונים, והרבנים הסכימו כי קבלת החיסון הינה כצעד מונע. "הציווי של 'ונשמרתם' מחייב אותנו לפעול למען בריאותנו בכל ימות השנה, וכמובן להיבדק ולהתחסן כנקיטת משנה זהירות מחובת ההשתדלות של 'ונשמרתם'", הוסיפו.

בתום הסיור ציין ראש המחוז, מר גידי לשץ, כי "קצב האכלוס בבית שמש הוא מדהים, ומכבי שירותי בריאות רואה בבית שמש פוטנציאל רב לצמיחה ועל כן אנו משקיעים כאן רבות בפיתוח ועיבוי השירותים לטובת כלל המבוטחים". עם תחילת אכלוס שכונת רמת בית שמש ג' לפני מספר חודשים, חנכה מכבי את המרכז הרפואי הראשון ברחוב חבקוק 33, בו ניתנים מגוון רחב של שירותים רפואיים מתקדמים לכל המשפחה.

השארת תגובה