הגר"א שלזינגר: "ימים יגידו אם הרבנות שינתה פניה"

לאחר פרישתו מהמרוץ לרבנות בירושלים והגשת מכתב ההתפטרות למועצה הדתית מתבטא הרב שלזינגר בעניין. ■ בשיחה ל"כל הזמן" אומר הרב שלזינגר כי הוא מקווה כי המאמצים שהושקעו במועצה הדתית במשך השנים, לא ירדו לטמיון אך מבהיר: "אין שני מלכים מולכים בכתר אחד". ■ "ימים יגידו אם הרבנות תשנה את פניה ואת ההנהגות שנוסדו בה במהלך השנים"

רבה של גילה רבי אליהו שלזינגר
רבה של גילה רבי אליהו שלזינגר

הגאון רבי אליהו שלזינגר רבה של שכונת גילה ומי שכיהן עד כה בתפקיד הרב הפוסק ברבנות ירושלים הגיש לפני זמן קצר את התפטרותו למועצה הדתית בעיר, לאחר שנים ארוכות בהן שימש כרב הפוסק שהכריע בלא מעט בעיות הלכתיות, שלא היה מי שיכריע בעניינם מחמת העובדה כי לא כיהנו בעיר רבנים ראשיים זה שנים רבות.

סיבת פרישתו למעשה היא, בעיקר מחמת בחירתם של שני הרבנים הראשיים שנבחרו לפני מספר שבועות שהם מחזיקים בתפקיד הרב הפוסק, אך גורמים במועצה הדתית טוענים כי לפרישה קדמו חיכוכים לא מעטים בין הרב שלזינגר לאנשי המועצה דתית כאשר במהלכן פונה חדרו של הרב לצורך שיכון הרבנים החדשים במקומו.

בשיחה ל"כל הזמן" מכחיש הרב שלזינגר את השמועות וטוען, כי סיבת פרישתו היא טכנית בלבד. "אין שני מלכים מולכים בכתר אחד", אמר הרב שלזינגר. "יש מישהו שלקח על עצמו את תפקיד הכשרות, אי אפשר שעוד אחד ייקח את כתר הכשרות כמו שאי אפשר שני נהגים על אותו הגה".

בהתייחסו לרמת הכשרות המונהגת בעיר, אמר הרב שלזינגר כי במחלקת הכשרות בעיר ישנם אנשים מצוינים שעליהם הוא סומך שימשיכו את הדרך שהותוותה במהלך השנים האחרונות בכשרות וימשך האמון שנתנו בציבור החרדי לכשרות המהדרין של רבנות.

אך כשנשאל הרב לגבי היתר המכירה שיונהג בעסקים הנהנים מכשרות הרבנות, אמר כי "ימים יגידו אם הרבנות תשנה את פניה, אני מאוד מקווה שהכל יישאר כפי שהיה ואני מתפלל לה' שמקום שהשקענו בו כל כך הרבה כוחות ומאמצים ישמר כפי שהיה".

כזכור, הרב אליהו שלזינגר התמודד לתפקיד רבה הראשי של ירושלים לאחר שכיהן בעיר כרב הפוסק למעלה מעשור. במהלך המרוץ לרבנות נאלץ הרב לפרוש לאחר שלא קיבל את תמיכתן של ההנהגה החרדית, חרף העובדה כי את תפקידו קיבל לאחר הוראת מרן הגרי"ש אליישיב. אך לאחר פרסום התוצאות התברר כי אך המועמדים שקיבלו את תמיכת המפלגות החרדית לא זכו במרוץ.

השארת תגובה