שינוי ימי העבודה בבורסה עלול לגרום לחילול שבת

חבר הכנסת מיקי זוהר נבחר ע"י יו"ר ועדת הכספים לנהל את הדיונים על חוק מבנה הבורסה שיובא לוועדה במסגרת חוק ההסדרים. זוהר התייחס להצעה לשנות את ימי המסחר "יש לזכור שזו מדינה יהודית, עבודה ביום שישי עלולה להביא לחילול שבת המוני

הבורסה
הבורסה

יו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני, מינה את חבר הכנסת מיקי זוהר (ליכוד), רכז הקואליציה בוועדה, לנהל את הדיונים על חוק מבנה הבורסה במסגרת ההסכמות בחוק ההסדרים.

הדיון על החוק ייערך היום בוועדת הכספים, כשמטרת הצעת החוק היא לאפשר את שינוי מבנה הבעלות על הבורסה לניירות ערך, בדומה להליך שעבר על בורסות רבות בעולם.

זוהר, שנבחר כאמור ע"י גפני להוביל את הדיונים, אמר היום, כי "המהלך לשינוי מבנה הבורסה הוא מחויב המציאות קל וחומר לאור מצבה העגום של הבורסה. זהו אבסורד שהבורסה הישראלית של אומת ההיי טק נותרה אחת הבודדות לצד הבורסות בקזבלנקה ובאבו דאבי שלא עברה שינוי מבני. אני מברך על המהלך של שר האוצר והרשות לניירות ערך. זהו מהלך היסטורי שיביא לביטול השליטה ההיסטורית של הבנקים בבורסה ולהפחתת כוחה של המערכת הבנקאית בבורסה ולהתפתחות של הבורסה כאפיק גיוס כספים נוסף למשק הישראלי, ליזמים פרטיים ולחברות קטנות ובינוניות".

חבר הכנסת הוסיף, הוסיף כי "בורסה חזקה בישראל תגרום למשקיעים בשוק הנדל"ן לעבור להשקיע בשוק ההון. יחד עם זאת, אני סבור שיש לנקוט בצעדים נוספים כמו הפחתת המס על הבורסה כדי לעודד השקעה בבורסה הישראלית. בכוונתי לשמור על האזרחים ולפעול להקטנת העמלות באמצעות תחרות ופיקוח בשוק ההון ואשקול לאשר את כניסתם של ברוקרים מחו"ל".

כמו כן, התייחס זוהר להצעה לשנות את ימי המסחר, "יש לזכור שזו מדינה יהודית, עבודה ביום שישי עלולה להביא לחילול שבת המוני ואני מתנגד לשינוי ימי המסחר".

השארת תגובה