בשל הבחירות: הדולר קורס ונסחר סביב 3.79​ ש"ח 

הדולר צונח לרמות שפל • FXCM ישראל: "מוקדם עדיין לומר האם אנחנו בפני גל שלילי מתמשך בשוק הפיננסי" • הסיבה: החשש מדמותו הבלתי צפויה של טראמפ והמדיניות הכלכלית המיושנת שהציג בקמפיין והתנגדותו להסכמי הסחר החופשי • מבט לשווקים – סקירת מחלקת המחקר של FXCM ישראל 

דולר
דולר

חוזקו של הדולר בשבועות האחרונים נבנה על ההערכה כי קלינטון תנצח, וכעת הפעילים מבצעים הערכה מחודשת והדולר צונח לרמות שפל. גם למול השקל קורס הדולר ונסחר כעת סביב 3.79, וזאת לאחר שקרס מוקדם יותר עד מתחת ל-3.77. לא רק ההפתעה הכניסה את השוק לסחרור מסוכן, אלא גם החשש מדמותו הבלתי צפויה של טראמפ והמדיניות הכלכלית המיושנת שהציג בקמפיין והתנגדותו להסכמי הסחר החופשי.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר: "כפי שקרה בברקסיט, גם ניצחונו המפתיע של טראמפ הלילה תפס את השווקים הפיננסיים לא מוכנים, והתגובה עזה – המניות באסיה ובאירופה קורסות, הזהב מנזק מעלה, וכמובן בשוק המט"ח הדולר קורס למול מטבעות המקלט הבטוח של הפרנק השוויצרי והיין היפני. חוזקו של הדולר בשבועות האחרונים נבנה על ההערכה כי קלינטון תנצח, וכעת הפעילים מבצעים הערכה מחודשת והדולר צונח לרמות שפל. גם למול השקל קורס הדולר ונסחר כעת סביב 3.79, וזאת לאחר שקרס מוקדם יותר עד מתחת ל-3.77. לא רק ההפתעה הכניסה את השוק לסחרור מסוכן, אלא גם החשש מדמותו הבלתי צפויה של טראמפ והמדיניות הכלכלית המיושנת שהציג בקמפיין והתנגדותו להסכמי הסחר החופשי. מוקדם עדיין לומר האם אנחנו בפני גל שלילי מתמשך בשוק הפיננסי, ונראה כי הדבר גם תלוי בהתנהלותו ובהצהרותיו כעת של דונלד טראמפ, שהיה ונותר חידה בעיני העולם והשווקים בפרט. עוד היבט שמכביד על הדולר הוא החשש כי היבחרותו של טראמפ עשויה להביא את הבנק הפדרלי לדחות את העלאת הריבית שתכנן לדצמבר. לא עצם היבחרותו של טראמפ תגרום לבנק לדחות את העלאת הריבית, אלא תרחיש של טלטלה בשוק הפיננסי, וזה עוד מוקדם לומר".

 

השארת תגובה