לא משתכנע • טראמפ; "הילרי קלינטון אשמה"

דונלד טראמפ לא השתכנע מהודעת ראש הבולשת על סגירת החקירה נגד קלינטון ותוקף: "היא מוגנת על ידי מערכת מושחתת. אי אפשר לעבור על 650 אלף מיילים בשמונה ימים" • גורם ברשויות החוק, רוב המיילים כבר נחקרו בעבר

דונלד טראמפ לא עוצר: 24 שעות לפתיחת הקלפיות ברחבי ארה"ב, והמועמדים בשלל עצרות בחירות ברחבי המדינות המתנדנדות, בניסיון אחרו לגרוף קולות.

המועמד הרפובליקני לנשיאות, דונלד טראמפ, השתתף הלילה (שני) בעצרת בחירות במישיגן, והתייחס בנאומו להחלטתו של ראש ה-FBI שלא להעמיד לדין את המעומדת הדמוקרטית, הילרי קלינטון.  "הילרי קלינטון אשמה", קבע איל ההון בנחרצות, "היא יודעת את זה. ה-FBI יודע את זה וארצות הברית יודעת את זה. מגיע לאזרחים צדק. סוכנות ה-FBI לא תיתן לה להתחמק מהפשעים שלה. לא ייאמן שהיא תצא מזה".

טראמפ הוסיף לתקוף את הבולשת: "כרגע היא מוגנת על ידי מערכת מושחתת. אי אפשר לעבור על 650 אלף מיילים בשמונה ימים. החקירות על פשעיה יימשכו זמן רב".

גורם בכיר ברשויות החוק אמר הלילה לרשת CNN כי ההודעה על סגירת החקירה נובעת מסקירה מהירה של אלפי המיילים שנתפסו במחשבו של חבר הקונגרס לשעבר אנתוני ווינר.  "עברנו עליהן הכי מהר שהיינו יכולים", הדגש הגורם. לדבריו, המסקנה גובשה במהירות, מאחר ורוב המיילים היו מיילים אישיים או העתקים של מיילים שנבחנו כבר בעבר.

גם סגנו של טראמפ, מייק פנס, התייחס הלילה להחלטת הבולשת והביע חוסר שביעות רצון מההחלטה. בעצרת בצפון קרוליינה אמר פנס: "טיפול רשלני במידע מסווג זהו פשע". בעצרת נוספת בניו המפשייר קרא לבוחרים: . "זה נגמר פה, זה נגמר עכשיו. בעוד יומיים העם האמריקני יכול לסגור אחת ולתמיד את הפרק של הקלינטונים בספר ההיסטוריה".

מנגד, קלינטון עצמה לא התייחסה הלילה כלל להחלטה שלא להעמידה לדין. בעצרת בחירות במנצ'סטר שבניו המפשייר קרא המועמדת: "אמריקה חייבת ביום הבחירות לבחור בין אחדות לבין פילוג, אנחנו צריכים לרפא את הארץ הזאת". בעצרת נוספת בקליבלנד שבאוהיו, בה השתתפו מספר ידוענים, אמרה, "מה שאני רוצה לעשות כנשיאה זה להמשיך לעשות את מה שעשיתי כל חיי, להילחם למען ילדים ומשפחות. אם תבחרו בי ביום שלישי, זה מה שאעשה כל יום כנשיאה".

היא הוסיפה ותקפה: "אנחנו יודעים מספיק על מה שהוא עשה ומה שהוא אמר. בשורה התחתונה, החזון שלו לאמריקה הוא אפל ופלגני. אני רוצה שיהיה לנו חזון אופטימי, מאוחד, על מה שנוכל לעשות יחד כדי להבטיח ששנותיה הטובות ביותר של אמריקה עוד לפנינו. אני לעולם לא אוותר עליכם, לא משנה מה".
השארת תגובה