הסתה או מחמאה? הראיון שהסעיר את הצפתים

ראש עיריית צפת התייחס למצב התשתיות בעיר ואמר כי "כמויות האשפה שהוצאנו מהעיר ב'בין הזמנים' שברו שיאים", ועורר סערה בקהילה החרדית בצפת, שטענה כי מדובר בהסתה • שוחט ל'כל הזמן': "בכלל לא! ההפך בדיוק"

בניין עיריית צפת: קרדיט צילום אלימלך גרסטל
בניין עיריית צפת: קרדיט צילום אלימלך גרסטל

הסתה או מחמאה? עיתון מקור ראשון פרסם בסוף השבוע כתבה שעסקה בעיר צפת. בכתבה נטען שמשהו לא טוב עובר על העיר, כשחלק מהמרואינים תולים את זה בהתחרדות העיר. בין המראויינים לכתבה היה ראש העיר אילן שוחט.

שוחט התייחס לדיווחים כי תשתיות העירייה קרסו בחג הסוכות האחרון, והתנצל: "כמויות האשפה שהוצאנו מהעיר ב'בין הזמנים'  שברו שיאים". ראש העיר הצפתי הסביר, "מדובר בטונות של זבל, שמייצרות גם עוד ועוד בעיות תנועה. תבין, בכל שנה מגיעים לכאן 1.2 מיליון מבקרים, אבל כשבאים 300 אלף איש בשבוע ימים, אתה צריך אחר כך לשקם את העיר ולנקות מחדש. ואם זה לא מספיק, בדיוק הגיע גם חג העיד אל-אדחה, וכל המנקים הערבים היו בחופש".

בעקבות הדברים התחוללה בקהילה החרדית בצפת מהומה, כשחלק מהתושבים טוענים כי מדובר בהסתה. "ראש העיר רומז כאילו החרדים מלכלכים", אמר אחד התושבים הנסערים ל'כל הזמן'.

בשיחה עם 'כל הזמן' דוחה ראש העיר את הטענות להסתה, "בכלל לא! ההפך בדיוק". לדבריו, "התכוונתי שאנחנו כעירייה צריכים להערך לכמות מבקרים גדולה טוב יותר מבעבר ולהגביר כח אדם ומשמרות, לא חלילה לרמוז על אשמים במצב הלכלוך".

חבר עיריית צפת נחמן גלבך הגיב ל'כל הזמן' בחיוך, "לי דווקא זה נשמע מחמאה – החרדים תורמים לתיירות בעיר".

השארת תגובה