שוב: בית הספר נתיבות משה חוזר לשבות

חודשיים אחרי פתיחת הלימודים, תלמידי בית הספר התורני נתיבות משה בקריית שמואל חוזר לשבות, זאת לאחר שהמגעים עם ראש העיר יונה יהב כשלו

ילדי נתיבות משה מפגינים
ילדי נתיבות משה מפגינים

חודשיים מאז פתיחת שנת הלימודים, וביה"ס "נתיבות משה" בקריית שמואל חוזר להשבתה מחר, יום ראשון, זאת לאחר שהוועדה שמינה שר החינוך, לפתרון המשבר, טרם הציגה את מסקנותיה ודווח כי המגעים עם ראש העיר חיפה, יונה יהב, הגיעו למבוי סתום.

כזכור, בתחילת שנת הלימודים השביתו הורי ביה"ס את הלימודים בשל מצבו הרעוע של מבנה בית הספר, אשר חלקים ממנו אף נסגרו על ידי משרד הבריאות. שר החינוך נדרש בשלב מסוים לעניין והקים וועדה מקצועית, שתפקידה היה למצוא פתרון הולם ל-400 ילדי ביה"ס ולהעמיד מבנה חלופי בתוך שבועיים.

לאחר שתם המועד שהקציב שר החינוך לפתרון המשבר, ביקשו הורי ביה"ס להשבית שוב את הלימודים, אך לאור נסיבות שנוצרו ולאחר בקשת נציג משרד החינוך, העניקו ארכה של 10 ימים להצגת פתרון. מועד עשרת הימים הללו יפוג מחר – אז תתחדש השביתה.

מוועד הורי ביה"ס נמסר, כי שום התקדמות בינתיים לא הושגה: "העניין נמשך זמן רב מדי. כל יום נוסף במבנה הנוכחי – מסכן את שלומם ובטיחותם של ילדינו. אנחנו עדים כמעט מידי יום לפציעות קשות של ילדים, אשר נזקקים לטיפול רפואי, בשל הדוחק והצפיפות בבית הספר. אך לפני מספר ימים פונתה ילדה לבית החולים, בשל מוט ברזל שננעץ ברגלה. אנו משביתים את הלימודים עד אשר יימצא פתרון ויועמד מבנה ראוי בתוך קריית שמואל למבנה בית הספר".

השארת תגובה