בסאטמר מצביעים לקלינטון; "לצד היהדות החרדית"

3 ימים לפני מועד הבחירות ובחצר סאטמר יצאו בקריאו לתמוך במועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון, בשל 'הכרת הטוב': "עמדה לצד היהדות החרדית במשך שנים רבות גם כשכיהנה כגברת הראשונה, ולאחר מכן בתפקיד הסנאטור של ניו יורק וכשרת החוץ"

הקמפיין של הילארי קלינטון
הקמפיין של הילארי קלינטון

התמיכה של סאטמר: 3 ימים למועד הבחירות לנשיאות ארצות הברית, ובחסידות סאטמר, על שני פלגיה, הכריעו – לתמוך בהילרי קלינטון.

ארגון אנ"ש  של חצר מהר"א מסאטמר יצא ביום שישי האחרון בהוראה כי על תמיכה במועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון היות "עמדה לצד היהדות החרדית במשך שנים רבות גם כשכיהנה כגברת הראשונה, ולאחר מכן בתפקיד הסנאטור של ניו יורק וכשרת החוץ".

עוד נאמר, כי  "כאות הכרת הטוב על כל העזרה, הן בפדיון שבויים והן בהצלת נפשות וכדומה, יצאו ראשי הקהילה בהודעה לכל חברי הקהילה לבחור בה כנשיאת ארה"ב".

גם בחצר החסידות של מהרי"י מסאטמר יצביעו לקלינטון. במכתב שהוציא העסקן הרה"ח משה דוד נידרמן, נאמר כי יש להצביע עבור המועמדת הדמוקרטית לנשיאות: "קלינטון סייעה בכל תפקידיה ליהודים ולעסקנים – בעיקר בחילוץ יהודי איראן ותימן וכן בנושאים רגישים ביותר".

יש לציין כי אין חשיבות רבה לאופן ההצבעה של חסידי סאטמר מלבד 'הכרת הטוב', שכן מדינת ניו יורק נחשבת למדינה דמוקרטית באופו מובהק, כך שעשרות אלף קולות לכאן או לכאן לא ישנו את התמונה.

השארת תגובה