תלמידות הסמינר בבית: גוטרמן מעכב את החתימה?

תלמידות סמינר עלי שור במודיעין עילית יושבות בבית כבר שלושה ימים, בעקבות העובדה שהסמינר לא קיבל רישיון. הורים טוענים: גוטרמן לא נותן ערבות לסמינר בגלל מנהלו הרב שמסיוב. העירייה: "עניין הרישיון קשור למשרד החינוך, לא לעירייה"

מודיעין עילית
מודיעין עילית

תלמידות סמינר 'עלי שור' שבמודיעין עילית לא הלכו גם היום, זה היום השלישי, לסמינר, זאת בעקבות הודעת הנהלת הסמינר להורים על סגירת הסמינר עד לאישור רישיון המוסד על ידי משרד החינוך. בעירייה מגיבים: "הלימודים מתנהלים כסדרם".

סמינר 'עלי שור' הוקם ב-2003 ומחצית מתלמידותיו הן מהישוב חשמונאים הסמוך. עד לפני כשנה שהה הסמינר על שטח של העירייה שיועד למוסד אחר, לאחר שאותו מוסד החל בבניית הבניין הועבר הסמינר על ידי העירייה לשטח של יזם פרטי, בטענה כי העירייה תסדר את כל האישורים.

ואכן, עד כה סודרו כל האישורים, למעט 'חוזה שימוש', מסמך המאשר שלמוסד ניתן אישור שימוש בקרקע. ללא אישור זה, משרד החינוך לא מעביר את הרישיון. הסיבה לאי אישור 'חוזה השימוש', סירובו של בעלי הקרקע, או ליתר דיוק אחד מעסקני ירושלים שהוא מיופה כוחו, לחתום על המסך.

בעירייה הבטיחו כי הדבר יסודר בקרוב, אך למרות התרעות לעירייה במשך כל השנה שעברה כלום לא עזר. ביום שני האחרון הודיעה מנהלת הסמינר על הפסקת הלימודים עד להשגת האישור. אמש, כינסה המנהלת את ההורים בסמינר, והסבירה להם את הפלונטר הסבוך בו נמצא המוסד, וכעת שוקלים ההורים את דרכי התמודדתם.

אלא ממידע שהגיע ל'כל הזמן' עולה, כי באותו שטח שבבעלות היזם ישנן מוסדות אחרים, שכן קיבלו את אישור הבעלים. היזם, כך נטען לנו, נמצא בהליך מתמשך מול המינהל האזרחי על הפשרת הקרקע לבנייה, עקב כך הוא פנה לראש העיר יעקב גוטרמן, והודיע לו שהוא לא חותם על חוזה משתמש למוסדות שיוקמו בשטח, אלא אם כן גוטרמן מתחייב לו באופן אישי כי המוסד יצא ממקומו ביום בו הקרקע תופשר לבנייה, והוא לא יצטרך לרדוף אחד המוסד.

ואכן, ראש העיר התחייב בפניו על שאר המוסדות הנמצאים באותו שטח, אך על סמינר 'עלי שור' סירב גוטרמן להתחייב, מה שגרר את אי חתימת מיופה הכוח על המסמך, וממילא את הרישיון מצד משרד החינוך.

אחד מההורים טען בפנינו כי הסיבה לסירובו של גוטרמן להתחייב בפני היזם היא בעלי הסמינר הרב שמסיוב. שמסיוב, כך סיפר, הוא מבעלי סמינר 'נתיבות חוכמה' בעיר, סמינר שסירב לקבל מספר תלמידות כפי בקשת העירייה, ובעקבות כך עניינו מתנהל במשרד החינוך. גוטרמן, כך טען אותו הורה, כועס על שמסיוב בעקבות סירובו ונוקם בו דרך סמינר עלי שור.

הורה אחר אומר ל'כל הזמן' כי הסיבה לכך היא רצונו של גוטרמן לסגור את הסמינר. לדבריו, "'עלי שור' הוא סמינר מודרני מידי וזה לצנינים בעיני ראש העיר. ככה הוא מתיש אותנו והסמינר ייסגר".

כשפנינו לעיריית מודיעין עילית לקבל תגובה נמסר לנו: "כל הבנות בנתיבות חכמה התחילו את הלימודים". לגבי עלי שור אמרו בעירייה, "זה קשור למשרד החינוך ולא לעירייה".

במשרד החינוך נמסר בתגובה ל'כל הזמן': "העניין לא קשור אלינו. עיריית מודיעין עילית צריכה להשלים את כל האישורים, ואז נעניק את הרישיון". במשרד הדגישו, "אנחנו נשמח לתת כבר היום את הרישיון, אך כעת זה לא בידינו".

 

תגובה אחת
 1. בס"ד
  דניאל אוחיון חובה להקים וועדת חירום
  השלטון החרדי מחייב הענשה מציבור לומדי התורה למחות על המנהיגות השקרית של נציגות החרדית בממשלה מעשיהם משפילים ציבור שלם החיים בשלום ובאהבה במדינת ישראל
  כאשר הוקמה מפלגה חרדית בפעם הראשונה בתולדות העם נקראה "דגל התורה" האמון ניתן למנהיגים, גם בעיניי כלל העם תקשורת מכובדת, הרבנים היו מרוממים בעיניי העם, קבלו את עצתם, נזהרו בכבודם, כמובן ציבור לומדי התורה שהלך וממשיך את משנתם ודרכם, "לכתי אחריך במדבר: "לאורם נלך"
  הרב ש"ח נשיא התורה – יהדות אשכנז- הרב עובדיה נשיא יהדות עדות המזרח
  המפלגה הוקמה בתרועת שופר "ואהבתה לרעך כמוך דגל התורה"
  הנהגה החרדית פושעת "חברים של ירבעם בן מבט"
  זו הינה זעקת שב זו "זעקת שמע ישראל השם אלוקינו השם אחד" היום זאת חובתם להוכיח לעם ישראל אחרת יבוזו בראש חוצות "התבדלו מעידה הזאת"
  ההתנהגות הפושעת, משליכה על העם מעשיהם האסורים בתורה, ומוצאים היתר בשם עיוות הדת סוחרים פולטים… גזל… גניבה,,, לשון הרע,,, מרימה, הונאות בשם ההלכה ולומדי התורה. "מי אמר שזה מותר לעבור על ההלכה תמורת כסף"
  המנהיגות השתלטנית
   להתעלם במצוקת ילדינו להתאכזר בבני משפחתם, חסרי קול
   להעלים מידע רפואי, מנצלים לרעה את כוחם בדיכוי והשפלה ואיומים ודיקטטורה רק תרים את הראש ואתה בנידוי.
   שופכים את דמם של ילדים שעברו אירועים טראומטיים מאיימים רק תנסה לדבר תשמיע את דעתך הם ילעגו לך חסר תרבות.
   עם יש יהודים חרדים שמכים באכזריות אבא לעיניי ילדיו מפחדים לדבר, אין מי שימחה אתה מלשין אתה מנודה.
   שורפים בית הכנסת, טרקטור העירוני בחסות עירית מודיעין מפרק בית ספר תיכון שלם של בנות.
   משפחה שלימה התפרקה אבא ל 10 לעיניי משפחתו מוכה באכזריות לעיניי חברים ותיקים בקהילה החרדית ע"י חבר הקהילה בנסיבות חמורות בניסיון לרצח שורפים לו את בית הכנסת שבבעלותו שמנתה 200 מתפללים
   אין דין ואין דיין כאן במודיעין עילית
   מאז האירוע האבא מרותק למיטה, נצרך לכדורים פסיכיאטריים לאחר אשפוזים ממושכים וחיוב העלמת מידע מרופאיו שמע יצטרך לתת עדות מונע ממנו וממשפחתו לקבל את זכאות לנכות, המשפחה קיום נאבקת על חייה אמא לבד פושטת את ידה לפת לחם כי אבא הקים בית הכנסת לטובת הציבור .
   השכן הרוצח ביקש את המקום לבנות לסבתא שלו. תנסה לסרב זה מתחיל עם אלות בייסבול זה נגמר כשצריך עם תמונות פטושואפ…מקרבים שתי דמויות בת לא צנועה עם אבא מסכן שאולי הכירה ששאלה שאלה הלכתית…
   מנהל תלמוד תורה מקבל זמן פינוי כי חבר של ראש העיר אוהב את המיקום על חשבון ילדים העיקר השליטה והכבוד. סירבתי הזדמנות להקריב קורבן גם ככה התקשורת מאיימת אלינו שאנחנו מחבאים הכול הנה קבלו מנובל קורבן שלא עשה כלום הכלל אצלנו בציבור החרדי כל מי שלא הצליחו להגן עליו כנראה הוא מוקרב קורבן.
   להבין מה הולך פה זה המשל. הילד חולה אתה מזמין ניידת טיפול נמרץ. הניידת מגיעה בלי רופא? מה לא יחלנו לאבד את חייו של בנינו, תתלונן ואתה מעומד להיות על כיסא גלגלים.
   אנחנו מבקשים אחיינו בית ישראל דיי לשתיקה.
   הכוח שניתן על ידי ציבור בבחירות מתוך איום מי שלא יבחר ילדיו לא ילמדו אצלנו בבית הספר את מסומן מעכשיו הילדה שלך בכיתה פתאום עצובה ואתה לא מבין מה קרה אנחנו מפחדים הם שולטים אלינו.
   סטראוטיפים החברתיים גזענות, הפליה, דיכוי. השפלה, שלטון מאיים ומשקר את ציבור נאמנה ומפחיד בפסוקים "כול אשר ירוך" עם לא תבחר או תקבל את ההנהגה שלנו.
   אנחנו במאסר תרבותי על חשבון אמנזיה תחת שלטון אלים, מרדני, עוברים עבירות פליליות, משקרים את הציבור ואת המדינה,
   אנשים יראים שמכבדים את הזולת כך מתנהגים בשם דקל התורה
   …חילול השם זאת לא דעתנו אנחנו מגנים זאת התנהגותם מבזה ציבור שלם שלא מסכים במלא נימה במעשיהם שהיא נגד השם ונגד תורת ישראל ונגד רבנים ועמלי התורה. המכבדים ומחבקים ואוהבים מדינת ישראל חיילה ואזרחי העם.
   תורתנו הקדושה דרכיה דרכי וכול נתיבותיה שלום
   …ואהבת לרעך כמוך. את אחי אנוכי מבקש…"לא תשנא את אחיך בלבבך
   …התורה צריכה להיות מרוממת מהעם כבוד וערך. יהי רצון שנזכה לראות כל אחד במעלת חברו…………

השארת תגובה