בית המשפט אסר על פעילת דאע"ש להסתיר את פניה

שופט בית המשפט בחיפה קבע כי פעילת דאע"ש שעומדת לדין בבית המשפט לא תוכל להופיע לדיונים כשפניה מכוסות בלבוש המוסלמי המסורתי והיא תאלץ להופיע כשפניה גלויות • עורכת דינה, "נבדוק את ההחלטה ונגיב"

בורקה
בורקה

דת ומדינה: שופט בית המשפט חיפה קבע היום (חמישי) כי סברין זבידאת, מוסלמית מסכנין המואשמת שהצטרפה לדאע"ש, לא תוכל להופיע בדיוני בית המשפט עם לבוש מוסלמי המסתיר את פניה והיא תאלץ להופיע בבית המשפטפנים גלויות.

"מובהר לנאשמת כי הדיון באולם יהיה בפנים גלויות", כתב השופט אברהם אליקים בהחלטתו, אך לא נימק זאת. השופט הוסיף "מאחר והיום לא קוים דיון כלשהו, לא עמדתי על כך שהיא תסתיר את כיסוי הפנים, אך אני מדגיש כי הדיון הבא וכל דיון אחר יהיו כשפניה גלויות".

הסנגורית עו"ד ראניה סרוג'י סיפרה שבתגובה לדברים אמרה הנאשמת: "מספיק לו שיראה את העיניים שלי". עו"ד סרוג'י הוסיפה שרק היום התקבלה ההחלטה, ולכן "צריך לבדוק איפה עומדים סדרי המשפט מול אמונה דתית. נצטרך לבחון את הנושא ואז נחליט כיצד מתמודדים עם ההחלטה הזו".

סברין ובעלה, ויסאם, מואשמים כי יצאו לעיראק והצטרפו לארגון דאע"ש. אב המשפחה אף לחם בשורות הארגון במוסול, ואשתו סייעה לפצועים בבית החולים.

בני הזוג מואשמים, במגע עם סוכן חוץ; יציאה שלא כדין; חברות בהתאחדות בלתי מותרת; ביצוע עבודה ומתן שירות בשביל התאחדות בלתי מותרת; אימונים צבאיים אסורים.

השארת תגובה