כבל לביבי: "אתה משקיע את כל מרצך בשימור קיסרותך"

על רקע ישיבת ראשי המפלגות הבוקר, שם יוכרע עניין התאגיד, תוקף יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל, את ראש הממשלה בחריפות: "אתה עמל כל-כך על שימור וטיפוח קיסרותך ואין לך שום בעייה להביא לחורבן הבית גם בשימוש בנשק הנורא מכל והוא נשק השנאה"

איתן כבל. צילום: הכנסת
איתן כבל. צילום: הכנסת

ההכרעה על התאגיד: הבוקר (ראשון) יעלה ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת ראשי סיעות הקואליציה את חוק ביטול התאגיד, אותו יזם יו"ר הקואליציה חבר הכנסת דוד ביטן. בעקבות הדברים, מפרסם הבוקר היו"ר ועדת הכלכלה, חבר הכנסת איתן כבל,  פוסט חריף ביותר נגד ראש הממשלה, תחת הכותרת: "ביבי עד כאן".

"הספירה לאחור של הקיסרות שלך החלה. אולי תהיה לך עוד קדנציה, אבל שיהיה לך ברור זו שירת הברבור שלך – והיא כבר החלה. ההיסטוריה יודעת להיות מלטפת, אך גם אכזרית ואתה שמשקיע את כל מרצך רק בשימור קיסרותך בלבד לא מבין שמה שיזכר ממך לבסוף זה רק שאתה אח של והבן של – לא מעבר! שום דבר!", כתב כבל בתחילת הפוסט.

"אתה עמל כל-כך על שימור וטיפוח קיסרותך ואין לך שום בעייה להביא לחורבן הבית גם בשימוש בנשק הנורא מכל והוא נשק השנאה", ממשיך חבר הכנסת לתקוף. "פעם זה יהודים נגד ערבים, פעם יהודים נגד גויים ועתה ולא בפעם הראשונה יהודים נגד יהודים. הפעם, יותר מתמיד ותוך איבוד עשתונות מוחלט, הגדשת את הסאה. אפס עשייה אפס ברצון לאחד את העם ואפס מנהיגות, וכל זה בא לידי ביטוי קיצוני באובססיה שלך לסגור את התאגיד".

כבל המשיך להטיח, "זה לא שלום ולא ביטחון, זה לא איראן ולא שתי מדינות לשני עמים, זה רק עניין שלכאורה לא הכי חשוב, אבל דווקא הוא, במקום הזה בזמן הנוכחי, מחייב אותי-אותנו לומר לך עד כאן! אתה פועל בנחרצות לסגירת התאגיד, כי אתה רוצה אותו ואת העיתונאים שבו, רובצים לרגליך ומלקקים את ידיך. אתה רוצה גוף תקשורת שעושה את דבריך, מהלל ומשבח את עשייתך (גם כשהיא לא קיימת)".

לדבריו, "הכי נורא בעיני זו העובדה שהסיבה האמיתית היא פוליטית. לא מקצועית ולא כלכלית, אלא פוליטיקה קטנה, צינית ודורסנית. שמאלנים השתלטו על התאגיד! שומו שמיים! האם באמת שמאלנים השתלטו על התאגיד או שזו המילה שכל כולה שנאה כשהיא יוצאת מפיך ושאתה מאמין שתעשה את העבודה אל מול הציבור? שכחת שיהודים אנחנו, אזרחי ישראל כולנו? אבל כל זה אינו חשוב בעיניך ואין לך שום עכבה לרסק אותנו את החברה הישראלית למען שימור קיסרותך".

לסיום כתב כבל, "אינך ראוי להנהיג את מדינת ישראל ולבסוף גם העם יבין זאת, אף אם לצערי זה יקח זמן. אנחנו נצא למסע לשכנע את העם, וגם את אלה שלא בוטחים בנו ולא תומכים ואולי אף לא יתמכו. יש לך עיתון ועכשיו אתה רוצה גם רדיו וטלוויזיה, כדי שתוכל בראש ובראשונה לשסות גם אותם נגד מתנגדיך בליכוד ונגד כחלון, ליברמן, בנט דרעי ואחרים!".

גם חברת הכנסת ציפי לבני (המחנ"צ) התייחסה להכרעה בעניין התאגיד. לדבריה, "ההכרעה היום על התאגיד היא בין שידור ציבורי לשידור פרטי של שליט יחיד. בין דמוקרטיה לדיקטטורה. ישפוט הציבור את השרים שיתקפלו מול נתניהו בעניין".

השארת תגובה