בתו של טראמפ: "אבי תמך בי בגיור מהיום הראשון"

במאמאץ אחרון לגייס מצביעים פוטנציאלים בפלורידה הגיעה ביתו של המועמד הרפובליקני לנשיאות לנאום בבית הכנסת במדינה. בנאומה הצהירה איוונקה טראמפ כי לאביה כלל לא הייתה התלבטות בנוגע לגיורה, "מהרגע הראשון הוא היה לצידי"

דונלד טראמפ - אמריקה בוחרת
דונלד טראמפ - אמריקה בוחרת

המאבק על הקול היהודי: הבחירות לנשיאות ארה"ב נכנסו לישורת האחרונה, וב-37 מדינות החלו האזרחים להצביע בבחירות מוקדמות. במטה המועמדים עושים צעדים אחרונים לקושש כל קול אפשרי, בין היתר גם בקרב הקהילה היהודית. הלילה (שישי) שיגר המטה הרפובליקני את בתו היהודיה של מועמד מפלגתם, איוונקה טראמפ, לנאום בבית הכנסת האורתודוקסי-מודרני ׳דה שול׳ שבפלורידה, הנחשבת למדינת מפתח בדרך לבית הלבן.

בנאומה סיפרה איוונקה על תמיכת אביה בגיורה ובנישואיה לאדם יהודי. "אני כל כך מכבדת את העובדה שהוא תמך בי בגיור מהיום הראשון". היא הוסיפה כי "לא הייתה לו כלל התלבטות. מהרגע הראשון הוא היה לצידי".

כשנשאלה כיצד היהדות נתנה לה השראה אמרה בתו של המועמד, "אני מרגישה שהיהדות היא המצפן המוסרי שלי, הגיור היה ברכה גדולה בחיים שלי".

איוונקה התייחסה גם לבחרות עצמם והצהירה, כי, "אם אבי יבחר לנשיאות הוא יהיה נאמן לאינטרסים של מדינת ישראל והעם היהודי ברחבי העולם כולו".  כמו כן הדגישה כי אביה סבור במאת אחוזים שירושלים הינה בירתו של מדינת ישראל.

 

 

השארת תגובה