האדמו"ר מויזניץ לח"כים: "פתרו את מצוקת הדיור"

האדמו"ר מויזניץ כינס הערב את חברי מפלגת אגודת ישראל לכינוס דחוף בירושלים. במהלך הדיון העלה האדמו"ר את מצוקת הדיור בציבור החרדי וביקשה מהם לפתור את המשבר • ליצמן: "אנחנו הולכים לפעול מאוד חזק בנושא הדיור"

האדמו"ר מויזניץ כינס הערב (רביעי) את חברי הכנסת של 'אגודת ישראל' לכינוס דחוף בנושא משבר הדיור של הציבור החרדי.

הפגישה נערכה בהפתעה, כאשר הבוקר זימן האדמו"ר את חברי הכנסת של המפלגה לדיון דחוף, שנערך בדירת הנגיד יעקב מאירוביץ׳ ברחוב אהליאב בירושלים. ל'כל הזמן' נודע כי במהלך הדיון, שערך כ-40 דקות, העלה האדמו"ר את משבר הדיור בציבור החרדי וביקש מחברי המפלגה לעשות הכל על מנת לפתור את המשבר.

בצאתו מהדיון נשאל שר הבריאות יעקב ליצמן האם 'אגדות ישראל' לא תתמוך בתקציב עד שהמצב יפתר. ליצמן ענה כי "יש לנו הנחיות ממועצת גדולי התורה, אנחנו התחלנו בדיון על נושא הדיור, אנחנו הולכים לפעול מאוד חזק בנושא הדיור". לדבריו, "בישיבת הסיעה ביום שני הם הולכים להיכנס חזק בנושא, אבל יתכן שאפילו לפני".

חה"כ ישראל אייכלר אמר ל'כל הזמן': "כי לדעתו צריך לצאת בקריאה ברורה כבר עכשיו "שלא נתמוך בתקציב בקריאה ראשונה" שצפוי לעלות לדיון ביום רבעי הבא "אנחנו נפעל במלוא המרץ בנושא".

חבר הכנסת הוסיף: "לב המלך לב העם. הרבי הביע באוזנינו חברי הכנסת של אגודת ישראל את כאבו העצום של הציבור החרדי בתחום הדיור, הרבי ביקש מאיתנו לקראת מושב החורף לשים את נושא הדיור בראש סדר היום. אנחנו נתכנס בסיעה ביום שני. עד אז נודיע לראש הממשלה ושר האוצר כי זעקת התינוקות וההורים חסרי קורת גג עולה לשמים".

"לא נוכל לתמוך בתקציב של מאות מליארדים לבניית מאה אלף דירות, רק לא לחרדים. נדרוש לאפשר בניית אלפי דירות ושכונות בעלי צביון דתי וחרדי, כמו בעבר" אמר ח"כ אייכלר.

השארת תגובה