הורי הילדים לבנט: "פתרון תוך עשרה ימים או שביתה"

הורי ביה"ס "נתיבות משה" בקריית שמואל פנו לשר החינוך: נענים לבקשת נציג המשרד למתן ארכה של עשרה ימים להצגת פתרון הקבע של הוועדה • "אם בתוך עשרה ימים מיום זה לא יוצג פתרון, או שהוא יהיה בלתי הולם – נשבית שוב את הלימודים"

ילדי נתיבות משה מפגינים
ילדי נתיבות משה מפגינים

הורי ילדי ביה"ס נתיבות משה בקריית שמואל, אשר השביתו את הלימודים בתחילת שנת הלימודים בשל אי כשירותו של מבנה בית הספר ללימודים, פנו היום (ג') במכתב לשר החינוך, בו ציינו כי הם נעתרים לבקשת נציג המשרד, לקבלת ארכה נוספת של עשרה ימים, להצגת פתרון הקבע למבנה בית הספר.

"כידוע לך, טרם נמצא פתרון למבנה בית ספר ראוי לתלמידי בית הספר נתיבות משה, בשכונת קריית שמואל בחיפה. על פי ידיעתנו (מפי השמועה בלבד), ימים ספורים לפני המועד האחרון להצגת פתרון אושפז, לצערנו הרב, איש משרדך, מר תמיר בן-משה, המשמש כיו"ר הועדה שהקמת למציאת פתרון. אנחנו מאחלים לו בריאות שלמה.

במכתבנו אליך לפני החגים, נכתב כי מתוך רצון טוב ומתוך התחשבות כנה במצב בריאותו של מר בן-משה, אנו דוחים את המשך השבתת הלימודים עד לאחר חג הסוכות – וכך עשינו. ברצוננו לציין, כי בימים בהם התקיימו לימודים בנתיבות משה – הצפיפות הנוראית והיעדר תנאים מתאימים, גבו מחיר כבד של פגיעות ופציעות תלמידים", כך נכתב במכתב.

"עמדנו, על-פי הכרזתנו, לחדש את השביתה מיד לאחר חג הסוכות. בימים אלה, פנה אלינו מר יצחק זהבי, הממונה על המחוז החרדי במשרד החינוך, ועדכן כי מר בן משה ביקש במפורש לאפשר לו לסיים את העבודה בה החל, תוך הדגשת העובדה כי הוא מאמין שיוכל להציג פתרון הולם למצוקת תלמידי נתיבות משה. מר בן משה ביקש ארכה נוספת של כ -10 ימים.

בתחילה חשבנו שלא לקבל את הבקשה, שכן התנאים בנתיבות משה הם מחפירים, וכל יום לימודים במבנה הנוכחי הוא בלתי נסבל ואף גובה מחיר של פציעות תלמידים. במחשבה נוספת, ומתוך כבוד לך, אדוני השר, למר בן משה ולמר זהבי – אנו נענים לפנייתכם ודוחים את השבתת בית-הספר בעשרה ימים, אלא אם כן יוצג פתרון מקובל ומוסכם בתוך אותו פרק זמן.

עלינו לציין כי רבים מן ההורים מחו על החלטתנו להפסיק את השביתה בעת עבודת הועדה, ורבים גם מבקרים אותנו על נכונותנו שלא לחדשה עכשיו. ציבור ההורים נחוש להילחם על תנאי לימודים הולמים לילדיהם. אין לנו עניין בנקיטת צעדים חריפים, ולכן אנחנו מקווים שהמחווה שלנו תוכיח את עצמה בדמות פתרון הולם, כבר בימים הקרובים".

מוועד הורי ביה"ס נמסר, כי לא תינתן ארכה נוספת בהמשך, במידה ולא יוצג פתרון בעשרת הימים הקרובים: "במידה ולא יוצג הפתרון או שהוא יהיה לא מקובל עלינו, אנחנו חוזרים בעוד עשרה ימים בדיוק להשבית את הלימודים. ילדינו לא ילמדו במבנה מסוכן ולא הולם".

השארת תגובה