פ"ת: הנת"צ בז'בוטינסקי נסגר – פקקי ענק

לאחר 21 מקרי מוות שאירעו בגלל תאונות במה שמכונה 'ציר המוות' ברחוב ז'בוטינסקי בפתח תקוה, הלילה נסגר הכביש לתנועה, דבר שגרם הבוקר לפקקי ענק בציר

זירת התאונה ברחוב ז'בוטינסקי בפתח תקווה. צילום: שרגא קורצוג
זירת התאונה ברחוב ז'בוטינסקי בפתח תקווה. צילום: שרגא קורצוג

הלילה נסגר נתיב התחבורה הציבורית ברחוב ז'בוטינסקי, מה שמכונה 'ציר המוות', בעקבות 21 אנשים שנהרגו במקום. משעות הבוקר ישנם פקקי ענק במקום בגלל סגירתו של הציר, לאחר שגם עד היום היו במקום פקקים כמעט בכל שעות היממה אולם עם סגירתו של הציר, האוטובוסים חזרו לנסוע בנתיב הימני הרגיל, כאשר בנוסף גם הורדת הנוסעים היא בתחנות בכביש עצמו מה שמעכב את התנועה.

יצוין כי אוטובוסים רבים עוברים על הציר מידי יום, דבר שהוביל את ההחלטה לבנות את נתיב התחבורה הציבורית לפני מספר שנים.

הכביש משמש את כל מי שיוצא או נכנס לפתח תקווה, בני ברק תל אביב רמת גן ועוד, כאשר הפקקים לא מתחילים רק באזור נתיב התחבורה הציבורית אלא הרבה קודם לכן, כשהעומס בפתח תקוה משפיע על כל הצירים באזור.

ההחלטה על סגירת הציר נדונה בשבוע שעבר לאחר שנהרג הרה"ח רבי אלכסנדר זלפריינד ז"ל מאוטובוס שפגע בו במקום, כאשר ההחלטה הסופית התקבלה לפני מספר ימים.

הסיבה לתאונות במקום זה, היא היות שהולכי הרגל שעברו במקום לא שמו לב כי הנתיב האמצעי בכביש אשר משמש לנתיב תחבורה ציבורית הוא דו כיווני, ולכן מי שעבר במקום הסתכל רק לצד אחד אולם אוטובוסים מגיעים גם מהצד השני. הדבר לא נפתר גם כאשר הוצבו במקום שלטים גדולים אשר מודיעים להולכי הרגל כי ישנה במקום תנועה דו כיונית, היות ואנשים רבים לא שמו לב, כמו שקרה באותם 21 המקרים.

לאחר ההחלטה שהתקבלה אתמול כאמור החלו בעבודות כדי להעביר את תחנות האוטובוס לנתיב הימני של הרחוב כפי שהיה נהוג לפני פתיחת הנת"צ.

הנתיב נסגר בשעת לילה מאוחרת כדי שלא להפריע לתנועת הרכבים, כאשר למקום הגיעו מפקדי המשטרה ונציגי משרד התחבורה וכן נציגי העירייה בהם ראש העיר איציק ברוורמן, וממלא-מקומו, אוריאל בוסו.

הנתיב יחזור לשימוש כאשר תושלם בניית הרכבת הקלה אשר אמורה לנסוע בכל הציר. לא ידוע מתי בדיוק תתחיל לפעול הרכבת.

השארת תגובה