בשורה: אושרה הפחתת ארנונה לעסקים

שרי האוצר והפנים אישרו את יוזמת ברקת להפחתת תעריפי הארנונה לעסקים ב- 2014 ■ 20,000 בעלי עסקים בירושלים קיבלו בימים האחרונים זיכוי של 1% בתעריף הארנונה ■ סך ההפחתות בתעריפי הארנונה לשנת 2015 בירושלים עומד על כ- 20,000,000 ₪

ניר ברקת. צילום: עמוד הפייסבוק
ניר ברקת. צילום: עמוד הפייסבוק

לראשונה לאחר עשרות שנים אישרו שרי הפנים והאוצר את יוזמתו של ראש העיר ניר ברקת להפחתת תעריפי הארנונה לשנת 2014 לעסקים בירושלים.

במסגרת ההקלות, אושרה הפחתה של 1% בארנונה ל"משרדים, שירותים ומסחר" הממוקמים בירושלים. ההפחתה אושרה בגין שנת 2014 ואילך ובימים באחרונים קיבלו כ-20,000 בעלי עסקים בעיר זיכוי של 1% בחשבון הארנונה שלהם.

בנוסף, במטרה לחזק את בעלי העסקים בתחום הפנאי בירושלים, אושרו תעריפים מוזלים בשיעור של עד כ 50%  למועדוני ריקודים גדולים הפועלים בבירה.

כמו כן, במסגרת מדיניות העירייה לעודד הקמת עסקים בתחום ענף הבנקאות ויצירת מקומות תעסוקה בעיר, אושרו תעריפים מוזלים בשיעור של עד כ 50% למשרדי Back Office של בנקים במטרה למשוך הקמת מרכזי שירות, שיצרו מאות מקומות עבודה בעיר.

ראש העיר פנה למשרדי ממשלה בבקשה להפחתת הארנונה גם בשנת 2015 ומתכוון לפעול להמשך ההפחתות בתעריפי הארנונה לעסקים בעשור הקרוב במטרה לייצר צמיחה כלכלית ותחרותיות שתמשוך עסקים לעיר ותיצור מקומות עבודה נוספים.

סך ההפחתות בתעריפי הארנונה לשנת 2015 בירושלים עומד על כ- 20,000,000 ₪  והוא הגבוה ביותר בארץ.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת ציין כי "התחלנו במהלך רב שנתי להפחתת תעריפי הארנונה לעסקים בירושלים במטרה לייצר צמיחה כלכלית. בכוונתנו לבקש בעשור הקרוב הפחתה משנה לשנה בתעריפי הארנונה, דבר שיביא לתחרותיות וימשוך עסקים לירושלים. צעדים אלו  שיזמנו יקלו על העסקים וימשכו חדשים, יחזקו את כלכלת העיר, ייצרו מקומות עבודה נוספים, יעלו את האטרקטיביות של ירושלים וימשיכו את הצמיחה בעיר. כל זאת לצד ההשקעות הרבות שלנו בהעלאת איכות החיים של התושבים".

השארת תגובה