'הקבלת פני רבו': ריבלין ביקר את הרבנים הראשיים

נשיא המדינה ראובן ריבלין ערך ביקורי חג בסוכות הרבנים הראשיים ⁠⁠⁠⁠• במהלך הביקור שוחח הנשיא עם הרבנים על החלטת אונסק"ו. הגר"ד לאו: התפילה שלנו 'ולירושלים עירך' חזקה מכל החלטה שלהם ⁠⁠⁠⁠• וגם: איזה ספר מתכנן הנשיא לסיים עד שנה הבאה?

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, הגיע בשעות הבוקר (חמישי) לביקור החג המסורתי בסוכת הרב הראשי לישראל, הגאון הרב דוד לאו שבביתו בעיר מודיעין. משם המשיך הנשיא לביקור בסוכת הראשון לציון הגר"י יוסף בירושלים. אל הנשיא התלוו מזכירו הצבאי ואנשי צוותו.

בביקור בבית הגר"ד לאו נכחו גם בני משפחת הרב ואישי ציבור. במהלך הביקור שוחחו הנשיא והרב הראשי על ההחלטה אונסק"ו, העוסקת בקשר שבין היהודים לירושלים ולמקומות הקדושים. ריבלין אמר לרב הראשי כי זו "החלטה פוליטית שמבטאת חוסר הכרה בקיום היהודי בארץ ישראל" הרב הראשי הוסיף כי "ארגון אונסק"ו שאמור לעסוק בתחום של חינוך ותרבות קיבל החלטה שמוכיחה שאין בהם לא חינוך, לא תרבות ולא ידע היסטורי והתפילה שאנו מוסיפים "ולירושלים עירך ברחמים תשוב" חזקה יותר מכל החלטה שלהם".

הנשיא הודה לרב לאו על הכנסת האורחים והוסיף : ״גם אתה וגם אביך, מסמלים את אור הפנים, את ההבנה ואת הגישה הבלתי אמצעית אליכם כמנהיגים הרוחניים של העם, שהם מנהיגים לכל דבר. אין היום מנהיג שאינו מכוון את העם ואינו משמש דוגמא להזדהות ולחיקוי, וכבוד גדול הוא לי להיות בסוכתך."

כאמור, משם המשיך הנשיא לסוכת הראשון לציון הגר"י יוסף. בפתח הביקור העלה הנשיא על נס את דבריו של הראשון לציון בבית הנשיא בנוגע לרצח העם המתרחש בסוריה. ריבלין סיפר לרב שהוא מקבל תגובות רבות לדברי הרב וישנה חשיבות שמנהיג רוחני יהודי מביע את העמדה המוסרית, הראשון לציון השיב לו כי הוא ראה לנכון להעלות את הדברים על סדר היום לאחר שהיסטורית היהודים הם אלה שסבלו משתיקת העולם, "שתיקה שלנו בנושא החשוב הזה איננה מתקבלת על הדעת", סיים הרב.

בהמשך הפגישה שוחחו הראש״ל והנשיא על החלטת אונסקו בנושא ירושלים הרב בית והכותל המערבי, והדגישו אתה קשר ההיסטורי של עם ישראל ציינו שאף החלטה של שונאי ישראל לא תשנה את המצב הזה.

לקראת סיום הפגישה העניק הראשון לציון לנשיא את ספרו החדש ׳ילקוט יוסף׳ על הלכות ארבעת המינים ושמחת תורה, הנשיא ציין כי בשנה שעברה קיבל ספר ׳ילקוט יוסף׳ על הלכות סוכות והוא מקוה להספיק עד לשנה הבאה לסיים את הספר.

הראש״ל שיבח במהלך הפגישה את נשיא המדינה שמקפיד דרך קבע לצטט ממקורות חז״ל ״הנוער היום ברובו מנותק מהמסורת וכאשר נשיא המדינה מצטט פסוקים ומקורות חז״ל הוא מעורר בהם את הרגש היהודי״. הרב הוסיף, "כי הציבור רואה בהגעת הנשיא כבוד לתורה".

הנשיא השיב לרב, כי כנשיא מדינת ישראל הוא חש חובה להעמיק את התודעה היהודית בקרב הנוער, "מדינת ישראל והמסורת היהודית צועדים זה לצד זה" סיים הנשיא.

השארת תגובה