קלינטון ניצחה; "התאבדות פוליטית של טראמפ"

שני סקרים שפורסמו אחר העימות מעניקים את הניצחון בעימות להילרי קלינטון • ביקורת נרחבת בארה"ב על סירובו של טראמפ לקבל את דין הבוחר במידה ויפסיד • פרשנים: "האמירה של טראמפ בנוגע לקבלת דין הבחירות היא התאבדות פוליטית"

דונלד טראמפ - אמריקה בוחרת
דונלד טראמפ - אמריקה בוחרת

שוב דונלד טראמפ הפסיד בעימות: שני סקרים שמפורסמים הבוקר (חמישי) אחרי העימות קובעים כי הילרי קלינטון ניצחה את העימות.

בסקר ה-CNN העונק הניצחון לקלינטון, אחרי ש-52% מהנשאלים ענו כי היא ניצחה. מנגד, רק 39% ענו כי טראמפ ניצח את העימות.

סקר נוסף של אתר YouGov העניק גם כן למועמדת הדמוקרטית את הניצחון, אך בפער קטן יותר. על פי הסקר, 49% סבורים כי מזכירת המדינה לשעבר ניצחה את העימות, מול 39% שענו כי אייל ההון הניו יורקי ניצח את העימות.

קלינטון התרגשה מהסקרים שהעניקו לה את הניצחון זה העימות השלישי ברצף, והעלתה תמונה שלה מחובקת עם בתה צ'לסי. קלינטון הוסיפה, "התחושה כשאתה מנצח שלושה עימותים ברציפות".

למרות הסקרים, בנו של טראמפ, אריק, טוען כי אביו ניצח את העימות.  "טראמפ מדבר מהלב, הוא מדבר בשם האנשים שם הניצחון שלו – וראינו את זה על המסך היום. הוא לא צריך את כל זה, אבי עושה את זה למען אמריקה – למען מערכת החינוך, הצבא, הכלכלה", אמר הבן.

התקשורת האמריקאית עסקה הבוקר בעובדה שטראמפ התחמק מלהצהיר כי יקבל את דין הבוחר במידה ויפסיד. בעיתון הניו יורק טיימס הקדישו לכך את מאמר המערכת. בין היתר נטען, כי "דונלד טראמפ עבר מעלבונות כלפי האינטליגנציה של הבוחרים האמריקנים לעלבונות כלפי הדמוקרטיה האמריקנית, הוא שב והכריז שיש מליוני אמריקנים שרשומים לבחירות בלי הזכות להצביע".

"האמירה של טראמפ בנוגע לקבלת דין הבחירות היא התאבדות פוליטית", הוסיף הפרשן הפוליטי של הוושינגטון פוסט, צ'ארלס קראוטהאמר.

גם במפלגה הרפובליקנית ביקרו את טראמפ על אמירתו. " זו אמירה מחוץ לתחום", אמר ג'ף ליין פלייק, סנאטור לשעבר מאריזונה.

הסנטור הרפובליקני מדרום קרוליינה לינדזי גרהאם, שהפסיד בפריימריז הפנימיים במפלגה, הגיב: "במידה וטראמפ יפסיד בבחירות זה לא יקרה מכיוון שהן מושחתות אלא כי הפסיד".

השארת תגובה