שלום עכשיו, בצלם והפלסטינים יופיעו באו״ם נגד ישראל

ארגוני השמאל, 'שלום עכשיו' ו'בצלם' יופיעו לדיון מיוחד שיזמה המשלחת הפלסטינית באו"ם. שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, תקף: "דווקא בימים של חשבון נפש ותפילות לאחדות העם ישראל, זה עצוב ומאכזב שארגונים ישראלים נותנים כיסוי מוסרי לרדיפה נגד ישראל באו״ם"

האו"ם
האו"ם

המשלחת הפלסטינית לאו"ם יזמה דיון מיוחד של מועצת הביטחון בנושא ״ההתנחלויות״ ביום שישי. לדיון, שיכונס תחת ההגדרה של דיון לא רשמי ("אריה פורמולה"), יוזמנו נציגים של "שלום עכשיו" ו"בצלם" בכדי "לאזן" את מה שצפוי להיות דיון עוין במיוחד כלפי ישראל ולהוות את יריית הפתיחה הפלסטינית לקידום החלטה נגד ישראל בנושא ההתנחלויות, במועצת הביטחון.

"הפלסטינים ממשיכים לחפש כל דרך לעקוף משא ומתן ישיר, ומחוללים טרור דיפלומטי נגד ישראל" אמר שגריר ישראל באו"ם דני דנון.

הדיון יכונס באופן פורמלי על ידי מלזיה, ונצואלה, סנגל, מצרים ואנגולה, וכותרתו הרשמית תהיה: "ההתנחלויות כמכשול לשלום ולפתרון שתי המדינות".

השגריר דנון תקף בחריפות את ההשתתפות הצפויה של ארגונים ישראלים בדיון ואמר: "דווקא בימים של חשבון נפש ותפילות לאחדות העם ישראל, זה עצוב ומאכזב שארגונים ישראלים נותנים כיסוי מוסרי לרדיפה נגד ישראל באו״ם".

הדיון צפוי להתמקד בבנייה בשכונות היהודיות של מזרח ירושלים, בהכשרת ישובים קיימים ביו"ש ובמה שהמארגנים מכנים "הפקעת אדמות של פלסטינים". בסוף הדיון המארגנים צפויים לדרוש ממועצת הביטחון לקדם החלטה מעשית נגד ישראל בנושא ההתנחלויות.

יריב אופנהיימר, לשעבר מזכ"ל 'שלום עכשיו' הבהיר מאוחר יותר בחשבון הטוויטר שלו: "מחר לא יהיה נציג ישראלי של שלום עכשיו במועצת הביטחון. כן יהיה ייצוג לעמדה התומכת בשתי מדינות מפי נציגה אמריקאית של ידידי שלום עכשיו בארה״ב".

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יואב קיש הגיב:  "ארגוני "בצלם" ו"שלום עכשיו" מנותקים. הם מנותקים מהשיח בחברה הישראלית ומשלטון העם ששב ובוחר את נציגיו לכנסת. הם מנותקים מגל הטרור שפוקד את מדינת ישראל וההסתה הבלתי פוסקת לפגיעה בישראלים. הם מנותקים ממשפחות השכול שאיבדו את יקיריהם ביום בהיר אחד. הם מנותקים מכוחות הביטחון ומחילינו בגזרות השונות שמקריבים חייהם למען העם.

אך לא רק זאת, הם גם מנותקים מהצד השני, "המקופח". הם מנותקים מהשיח האלים ברשתות החברתיות הקורא בגלוי להשמדתה של מדינת ישראל. הם מנותקים מהשלטון ברשות הפלסטינית ועמדותיהם של המובילים אותה.

מעבר לכל, הם מנותקים מההיסטוריה. מהתנועה הציונית. מציון. מיהודים שהיו מפוזרים מאות שנים בכל קצות העולם, התפללו לציון, עזבו את ביתם בתפוצות והקימו כאן את היפה והטובה בארצות העולם: ישראל. "שלום עכשיו" ו"בצלם" מנותקים מאיתנו – הגיעה העת שאנו נתנתק מהם".

השארת תגובה