ארדן: "עודה חצה קו אדום, שקרן ותומך טרור"

השר לביטחון פנים במתקפה חריפה על יו"ר הרשימה המשותפת עקב ביקורו אצל מרואן ברגותי • להלוויה של שמעון פרס לא הגעת, אבל את מרואן ברגותי, שאחראי אישית למאות הלוויות של חפים מפשע – אותו אין לך בעיה לבקר??"

השר גלעד ארדן
השר גלעד ארדן

מתקפה חריפה מצד השר לביטחון פנים נגד יו"ר הרשימה משותפת, חבר הכנסת איימן עודה. ארדן התייחס לביקורו של עודה אצל מרואן ברגותי בכלא.

"אני רוצה לדבר אתכם על ח"כ איימן עודה. מנהיג פוליטי של מפלגה גדולה בכנסת ישראל. אתמול עודה ביקר בכלא את הרוצח ברגותי.זו לא הפעם הראשונה שהוא מבקר אצלו.זה מאד חשוב לאיימן לבקר אצלו. בעבר הוא גם הבטיח שהוא וברגותי "יצעדו יחדיו בירושלים". עכשיו תראו, אתם מכירים אותי יום או יומיים ואתם יודעים שאני ממעט להתלהם ולהעלות את הטונים, גם כשהדם באמת רותח. אני תמיד מעדיף דיון ענייני. אבל עודה שוב חצה קו אדום".

"באיזה עולם אנחנו חיים, שראש מפלגה בכנסת ישראל פוגש טרוריסט כמו ברגותי שאחראי באופן ישיר- וזו דוגמא בלבד-לפיגוע "בבית מעריב" בו נדקרו למוות רס"ר סלים בריכאת ז"ל, בן 33 ואליהו דהן ז"ל בן 53? על האיש הזה אתה מתרפק, איימן עודה? על ברגותי ששילח את המרצחים אשר רצחו את יואלה חן ז"ל שעמדה בסמוך לתחנת הדלק ב443? אתה באמת לא מבין את השפלות המוסרית שיש בביקור וההערצה הזו לאדם שהורשע בבית משפט ברצח בכוונה תחילה, סיוע לרצח ושידול לרצח?ז ה המודל שלך?", תהה גלעד ארדן.

ארדן המשיך במתקפה החריפה ואמר: "להלוויה של שמעון פרס, איש שהעלה על נס את הדו קיום בין ערבים ליהודים לא הגעת, את זכרו ופועלו בחרת לחלל יחד עם כל חברי הכנסת ברשימה שלך. אבל מרואן ברגותי, שאחראי אישית לעשרות ומאות הלוויות ושכול של חפים מפשע – אותו אין לך בעיה לבקר?? יש גבול מר עודה. אתה חצית אותו, אני לא מתכוון לשתוק".

כעבור שעה קלה הגיב  יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה, הגיב לדבריו של השר לביטחון פנים: ״השר ארדן הוא זה שמאשר באופן אישי כל פגישה של ח״כ עם אסיר פוליטי, כנראה שבזמן שאישר את פגשתי עם מרואן ברגותי כבר התחיל לנסח את הפוסט המסית והמתלהם שלו. מטריד לראות את השר הממונה על המשטרה הופך את הזירה הפוליטית לזירה של איומים והפחדות. איומים לא יסיטו אותנו מלהמשיך להאבק למען השלום ולמען שותפות אזרחית המבוססת על שיוויון וכבוד הדדי".

אלא שארדן לא נשאר חייב והגיב, " מסתבר שאיימן עודה הוא לא רק תומך טרור שמבזה את הציבור אותו הוא אמור לייצג אלא שהוא גם שקרן סדרתי. שר לבטחון פנים אינו מאשר ביקורי אסירים אלא ‏זו סמכות עצמאית של שב״ס.

ודרך אגב איימן-ברגותי אינו אסיר ״פוליטי״ כדברייך – הוא רוצח.אתה מגבה טרור ולא שלום, אם היית בעד שלום היית לפחות מכבד זכרו של פרס".

השארת תגובה